توسط یك شركت دانش بنیان ؛

ساخت دستگاه تصفیه پساب با فناوری پلاسما

ساخت دستگاه تصفیه پساب با فناوری پلاسما

اسمارت کاور: دستگاه تصفیه پساب مبتنی بر هم افزایی فناوری پلاسما و کویتاسیون با هدف تصفیه انواع پساب ها و بازچرخانی آنها جهت استفاده مجدد توسط شرکتی دانش بنیان طراحی و ساخته شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دستگاهی که در «تخریب و خنثی سازی آلاینده های آلی حاصل از فاضلاب های صنعتی، معادن، خانگی و غیره»، «تصفیه پساب های بیمارستانی حاوی ترکیبات خطرناک» و «تصفیه آب های آلوده و سمی به فلزات سنگین و میکروارگانیزم ها» کاربردی است.
«دستگاه تصفیه پساب مبتنی بر هم افزایی فناوری پلاسما و کویتاسیون» که ازطریق یک شرکت دانش بنیان و با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری تولید شده است موجب تخریب میکروارگانیزم ها، ترکیبات آلی آلاینده و ترسیب فلزات سنگین موجود در آب می شود.
از مزایای این دستگاه می توان به «توانایی تخریب مواد بسیار پایدار»، «حجم کم فضای اشغالی پروسه تصفیه»، «عدم استفاده از مواد شیمیایی»، «کاهش هزینه در مقایسه با روش های مشابه»، «حذف فلزات سنگین» و «کاهش تولید لجن حجمی» اشاره نمود.
در این دستگاه از ترکیب دو فناوری پلاسما و کویتاسیون برای تصفیه استفاده می شود. فناوری پلاسما در حقیقت بهره گیری از تخلیه الکتریکی ولتاژ بالا با ایجاد نقاط پرانرژی درون آب با بهره گیری از رژیم های پلاسمایی همچون تخلیه آرک، تخلیه تابان و تخلیه تاریک بصورت پالسی بدون افزایش دمای توده سیال نسبت به حالت های معمول است که کاهش مصرف انرژی و افزایش توان تخلیه در زمان کوتاه را در پی خواهد داشت.
فناوری کویتاسیون با بهره گیری از ماژول های ایجاد کویتاسیون (اریفیس پلت، ونتوری، روتاری و گردابی) و ایجاد اختلاف فشار، موجب ایجاد حفرات ماکرو/ میکرو شده و با انفجار آنها نقاط پرانرژی تولید می شود.
در این دستگاه بخش پلاسمای پالسی با ایجاد تخلیه الکتریکی درون آب، محیطی مستعد برای تخریب آلاینده ها را فراهم می آورد. با هم افزایی پلاسما و کویتاسیون و کنترل شرایط و هندسه ترکیبی، راندمان افزایش خواهد یافت.

1401/11/11
10:05:27
5.0 / 5
389
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد