نخستین مینی ربات با بازوی رباتیك؛

ربات چهارپای رومیزی با بازوی مخصوص ابداع شد

ربات چهارپای رومیزی با بازوی مخصوص ابداع شد

به گزارش اسمارت کاور، اخیرا یک ربات ۴ پا به نام XGO2 ابداع شده که در واقع اولین مینی ربات با یک بازوی رباتیک است. این ربات را میتوان روی میز قرار داد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، انستیتو فناوری هاربین (زیرمجموعه شرکت Luwu Intelligent Technology) این ربات را ساخته که حالا در وبسایت کیک استارتر برای جمع آوری سرمایه عرضه شده است.
این ربات منبع باز را میتوان از راه دور یا به وسیله یک اپلیکیشن یا به وسیله افراد کنترل کرد. در XGO2 از کامپیوتر Raspberry Pi استفاده شده که با زبان های برنامه نویسی Blockly، پایتون و ROS همخوان است.
همینطور میتوان این ربات ۴ پا را برداشت و از راه مجموعه ای از حرکات مورد نظر، آنرا برنامه ریزی نمود. ماژول های یکپارچه هوش مصنوعی در XGO2 به شناسایی تصویر، صوت و حرکات کمک می کنند و ابزار می تواند مانند یک سگ واقعی صدای کاربران را بشنود، آنها را تشخیص و به آنها پاسخ دهد. همینطور ربات مذکور مجهز به 6IMU است و آزادی حرکت آن ۱۲ درجه است بدین سان می تواند به سادگی در هر جهت راه برود و روی سطوح ناهموار تعادل خویش را حفظ کند. در سر ربات دوربین، میکروفون، بلندگو، نمایشگر ال سی دی و دکمه های کنترل به کار رفته اند. ال سی دی و دکمه های کنترل را میتوان برای برنامه ریزی ساده و همینطور انتقال بین حالت های مختلف عملیاتی به کار برد. همینطور نمایشگر یک صورت متحرک را نشان داده است. علاوه بر موارد بالا XGO2 دارای یک بازوی رباتیک با ۳ درجه آزادی و مجهز به یک گیره است. گیره مذکور از ۲.۵تا ۵.۵ سانتیمتر باز می شود. با کمک بازوی رباتیک میتوان اشیای مختلف را کنترل، بلند، حمل و جابه جا کرد یا اشیای مختلفی را به دنبال ربات کشید. XGO2 در ۲ مدل عرضه می شود که یکی از آنها مینی استارندارد و کوچکتر و دیگر مدل لایت با قدرت کمتر است.

1401/11/18
10:29:18
5.0 / 5
411
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد