هشدار مدیر اجرایی غول رسانه ای آلمانی به كارمندانش؛

هوش مصنوعی، شغل روزنامه نگاران را تهدید می کند

هوش مصنوعی، شغل روزنامه نگاران را تهدید می کند

اسمارت کاور: یکی از بزرگ ترین گروههای رسانه ای اروپا به روزنامه نگاران هشدار داده است که هوش مصنوعی می تواند مشاغل آنها را تصاحب کند و نکاتی برای جلوگیری از این اتفاق ارایه داده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، ماتیاس دوپفنر (Mathias Döpfner) صاحب پایگاه خبری اینسایدر (Insider) و پلیتیکو (Politico) به روزنامه نگاران هشدار می دهد که هوش مصنوعی (AI)، تهدیدی جدی برای تصاحب شغل آنها شمرده می شود.

مدیر اجرائی اکسل اشپرینگر (Axel Springer)، غول رسانه ای آلمانی که مالک اینسایدر، پولیتیکو و روزنامه آلمانی بیلد (Bild) است، در یادداشتی به کارمندان خود نوشت: هوش مصنوعی این توانایی را دارد که روزنامه نگاری مستقل را بهبود بخشد یا بسادگی آنرا تصاحب کند.

تنها کسانی زنده خواهند ماند که بهترین محتوای انحصاری را تولید کنند

در این یادداشت که با سی ان ان به اشتراک گذاشته شده است، دوپفنر پیش بینی می کند که هوش مصنوعی به زودی می تواند اطلاعات را بسیار بهتر از انسان ها جمع آوری کند و از اتاق های خبر می خواهد تمرکز بیشتری بر تفسیر، اخبار انحصاری و پژوهشی داشته باشند؛ کاری که توسط ماشین ها قابل انجام نیست.

دوپفنر در این یادداشت تاکید کرد: نیاز به خبرنگاران برای درک انگیزه های واقعی همچنان وجود دارد. بطور خلاصه، ایجاد محتوای انحصاری و جذاب، غیرقابل جایگزین باقی مانده است و از این به بعد برای موفقیت ناشران (و رسانه ها)، حیاتی تر خواهد بود. تنها کسانی زنده خواهند ماند که بهترین محتوای انحصاری را تولید کنند.

مسابقه هوش مصنوعی

هشدارهای دوپفنر، سه ماه بعد از قابل دسترس شدن هوش مصنوعی ChatGPT توسط شرکت Open AI اعلام می شود.

چت جی پی تی (ChatGPT) یک ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی است که قادر به ارائه پاسخ های طولانی و متفکرانه به سوال ها بوده و می تواند مقاله بنویسد. محبوبیت آنی آن، رقابتی را در بین شرکت های فناوری برای عرضه محصولات هوش مصنوعی به بازار به راه انداخته است.

این ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی چنان محبوب شده است که بزرگ ترین بانک در ایالات متحده، استفاده از آنرا در میان کارمندانش محدود کرده است. مدرسه های دولتی در شهر نیویورک نیز این ربات را به سبب نگرانی استفاده دانش آموزان از آن برای تقلب در تکالیف درسی، ممنوع کرده اند.

دوپفنر تاکید می کند که اکسل اشپرینگر می خواهد به یک ناشر کاملا دیجیتال تبدیل گردد.

منبع:

1401/12/13
09:15:19
5.0 / 5
307
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد