معاون علمی رئیس جمهور مطرح كرد؛

پشتیبانی از توسعه اقتصاد دانش بنیان در تکمیل زنجیره ارزش حوزه سلامت

پشتیبانی از توسعه اقتصاد دانش بنیان در تکمیل زنجیره ارزش حوزه سلامت

به گزارش اسمارت کاور، معاون علمی رئیس جمهور اظهار داشت: تکامل زنجیره ارزش در حوزه سلامت را در دستور کار داریم و پیوند شرکتهای دانش بنیان به بالادست زنجیره ارزش سلامت را مورد حمایت قرار می دهیم.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با همراهی علی آقامحمدی مشاور اقتصادی مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز وارد استان مرکزی شد تا ضمن افتتاح و رونمایی از مراکز و واحدهای فناور و نوآور، زمینه برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در این استان فراهم گردد.
تکامل زنجیره ارزش در حوزه سلامت
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، هدف از این سفر را پیگیری مصوبات دولت در حوزه دانش بنیان ها عنوان نمود و اضافه کرد: پشتیبانی از توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان ها، از اصلی ترین اولویت های معاونت علمی است و بر همین اساس، این سفر با هدف پیگیری مصوبات دولت در حوزه اقتصاد دانش بنیان و پشتیبانی از پیوند حلقه های زنجیره اقتصاد دانش بنیان استان مرکزی به یکدیگر آغاز شدا است.
دهقانی، ضمن اشاره به افتتاح کارخانه تولید ماده موثره اولیه داروی استامینوفن اظهار داشت: تولید این ماده موثره یکی از لزوم های مهم در چرخه تولید این دارو است که امروز با هدف تکمیل زنجیره ارزش دارو صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه تکامل زنجیره ارزش در حوزه سلامت را در دستور کار داریم، اظهار داشت: با پشتیبانی از حلقه های پایین دستی زنجیره ارزش به کمک دانش بنیان ها، ضمن ایجاد اشتغال و خلق ارزش افزوده واقعی، توسعه پایدار را شاهد خواهیم بود و بر همین اساس، پیوند شرکتهای دانش بنیان به بالادست زنجیره ارزش سلامت را مورد حمایت قرار می دهیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، با حضور در یک شرکت دانش بنیان، کارخانه پاراآمینوفنول را در این مجموعه دانش بنیان افتتاح خواهد نمود. این کارخانه با استفاده از فناوری بومی، ماده موثره اولیه را برای تولید داروی استامینوفن تولید می کند و ضمن خودکفایی کشور در این حوزه، صرفه جویی ارزی را به ارمغان خواهد آورد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری همینطور با حضور در پارک علم و فناوری استان مرکزی، پارک فناوری دانش آموزی را افتتاح می کند و از نمایشگاه دستاوردهای دانش بنیان و نوآورانه مستقر در پارک بازدید می کند. گفت و گو با فعالان فناور و نوآوران مستقر در این استان از دیگر برنامه های دهقانی در مسافرت یک روزه به استان مرکزی است.


منبع:

1401/12/19
11:27:54
5.0 / 5
284
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد