ارتباط کودکان ایرانی با فضانوردان چینی در ایستگاه فضایی

ارتباط کودکان ایرانی با فضانوردان چینی در ایستگاه فضایی

اسمارت کاور: اولین گام دیپلماسی در زمینه کودک و نوجوان توسط معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، در تعامل با کشور چین برداشته شد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این جلسه با حضور فرهاد فلاح، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری و جو زی هائو جو زی هائو رایزن فرهنگی کشور چین انجام شد.
در این نشست فرهاد فلاح با اشاره به بحث دیپلماسی فرهنگی در زمینه کودک و نوجوان اظهار داشت: کانون مایل است به این حوزه ورود کند و در نخستین گام با سفارت کشور چین وارد مذاکره شده ایم. دیپلماسی کودک و نوجوان از موضوع هایی است که می تواند زمینه کار و مطالعه را برای ادامه همکاری ها ما با کشورهای دیگر را گسترش دهد.
او با اشاره با تبادل فرهنگی در حوزه محصولاتی از قبیل کتاب، فیلم و برگزاری هفته های دوستی اظهار داشت: ما می توانیم چند نشست اندیشکده در قالب میزگردهایی برای تقویت دیپلماسی کودک و نوجوان برگزار نماییم. این جلسه ها می تواند برای راهبرد دیپلماسی کودک و نوجوان بین ایران و چین شکل بگیرد و این اتفاق می تواند با حضور مدیرعامل کانون، سفیر چین و یا با حضور کارشناسانی که تخصص شان در زمینه دیپلماسی، دیپلماسی کودک و نوجوان و یا دیپلماسی فرهنگی است رقم بخورد. همین طور کشور روسیه هم دراین زمینه فعال است و ما باید از این ظرفیت نیز استفاده نماییم و پس از این مساله می توانیم دیپلماسی های چند جانبه را شکل دهیم و دیپلماسی حوزه کودک و نوجوان در چین، روسیه و ایران را بطور مشترک رقم بزنیم.
معاون فرهنگی کانون با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: در اردیبهشت نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را داریم که کانون نقش بسیار جدی خواهد داشت، امیدوار هستم کشور چین بتواند از این ظرفیت در راستای ارائه تجربیات خود در حوزه کودک و نوجوان استفاده نماید. کانون پرورش فکری هم این آمادگی را دارد در غرفه خود بخشی را برای این تعاملات، دست کم در زمینه برگزاری نشست ها در حاشیه این نمایشگاه اختصاص دهد.
جو زی هائو - رایزن فرهنگی چین - نیز در ادامه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه اظهار داشت: ما کاملا موافق رایزنی های فرهنگی بوسیله کانون پرورش فکری کودک و نوجوان هستیم و نظر خودرا با سازمان همتای کانون در چین به نام «بنیاد سونگ چینگ لینگ، چین» مطرح می نماییم. این مؤسسه زیر نظر وزارت آموزش و مرکز دولت چین است که همزمان با تاسیس جمهوری خلق چین تاسیس شد و سابقه آن بیش از ۷۰ سال است. این مؤسسه مانند کانون تقریباً در همه استان‎ ها و شهرها شعبه و فعالیت گسترده ای دارد. پیشنهاد را در آنجا منعکس و تلاش خواهیم کرد به نتیجه برسد.
وی در ادامه اضافه کرد: شرایطی را می توانیم فراهم نماییم که کودکان ایرانی بتوانند با فضانوردان چینی در ایستگاه فضای ارتباط برقرار کنند. همین طور کانون زبان ایران، از دو سال پیش زبان چینی را راه اندازی نمود و با امضای تفاهم نامه پیشنهادی مرکز گسترش زبان چین که وابسته به وزارت آموزش چین است می تواند زمینه ارسال مربی زبان چینی و تهیه کتاب و مدارک برای برگزاری کرسی های تابستانی و زمستانی و تهیه بورسیه باشد.
منبع:

1401/12/24
13:19:34
5.0 / 5
307
تگها: آموزش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد