ستاد علوم شناختی اعلام كرد؛

بیش از یکصد مرکز علمی و دانشگاهی به تجهیزات پیشرفته تجهیز شدند

بیش از یکصد مرکز علمی و دانشگاهی به تجهیزات پیشرفته تجهیز شدند

اسمارت کاور: در سالهای اخیر بیش از یکصد لابراتوار در مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی به تجهیزات و سیستم های پیشرفته ساخت ایران تجهیز شدند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، با هدف ترویج، توسعه و گسترش کارهای تحقیقاتی، علمی و فن آورانه درحوزه های دانش علوم شناختی و دسترسی پژوهشگران، متخصصان و پژوهشگران به امکانات و خدمات آزمایشگاهی، با حمایت و مشارکت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در سالهای اخیر بیش از یکصد لابراتوار در مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی به تجهیزات و سیستم های پیشرفته ساخت ایران تجهیز شدند.
حمایت از ایجاد زیرساخت های تحقیقاتی و علمی مورد نیاز کشور درحوزه علوم و فن آوری های شناختی، ایجاد شبکه ای برای اشتراک گذاری امکانات و خدمات آزمایشگاهی، جذب نخبگان و پژوهشگران کارآمد به فعالیت در زمینه های دانش علوم شناختی از اهداف مهم ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی است.
تشویق و تشویق پژوهشگران و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات و پشتیبانی از تولید ابزارها و دستگاه های فن آورانه توسط مراکز و شرکت های دانش بنیان نیز یکی دیگر از سیاست های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی شمرده می شود.
ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در امتداد اهداف و برنامه های حمایتی و مشارکتی خود برای تجهیز مراکز علمی، تحقیقاتی به ابزارها و دستگاه های پیشرفته بوسیله تعامل با شمار زیادی از شرکت های فعال درحوزه های شناختی، نسبت به تجهیز مراکز علمی، دانشگاهی و درمانی به دستگاهها و تجهیزات مختلفی همچون سیستم های ثبت کارهای الکتریکی مغز، سیستم رهگیر چشمی، دستگاه طیف نگاری کارکردی نزدیک فروسرخ و سیستم تحریک الکتریکی فراجمجمه ای اقدام نموده است.
در چارچوب سیاست های راهبردی این ستاد، مراکز علمی و دانشگاهی بیشمار دیگری در نقاط مختلف کشور با ارائه درخواست هایی خواهان بهره مندی از سیاست ها و برنامه های حمایتی و مشارکتی این ستاد برای تجهیز مراکز تحقیقاتی و تخصصی به دستگاهها و تجهیزات پیشرفته درحوزه علوم شناختی هستند.
ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی بمنظور گسترش زیرساخت و تجهیز لابراتوار های تحقیقاتی، تلاش می کند تا با تمرکز بر توسعه فن آوری های ثبت سیگنال و تحریک مغز، تجهیز لابراتوار ها و آماده سازی ابزارها و زیرساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی را در دستور کار خود قرار دهد.
در چارچوب این سیاست، پشتیبانی از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکت های دانش بنیان در زمینه علوم شناختی در اولویت ستاد قرار دارد و باتوجه به سیاست های کلی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، تا حالا بیش از یکصد مرکز درمانی و دانشگاهی و تحقیقاتی به دستگاهها و تجهیزات پیشرفته ساخت داخل تجهیز شده اند.

1402/01/31
14:19:47
5.0 / 5
353
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد