حمایت صندوق نوآوری از دارایی های فکری شرکت های دانش بنیان

حمایت صندوق نوآوری از دارایی های فکری شرکت های دانش بنیان

به گزارش اسمارت کاور، صندوق نوآوری و شکوفایی در جهت پشتیبانی از ایده های شرکتهای دانش بنیان و توانمندسازی این شرکت ها، از دارایی های فکری دانش بنیان ها حمایت می کند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، صندوق نوآوری و شکوفایی علاوه بر تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان در چارچوب تسهیلات، ضمانت نامه و سرمایه گذاری، خدمات توانمندسازی گوناگونی را در زمینه حفظ و تجاری سازی انواع مالکیت فکری (نظیر اختراع، نشان تجاری و طرح صنعتی) به این شرکت ها عرضه می کند.
شرکت ها و شتاب دهنده های دانش بنیان می توانند با حمایت بلاعوض ۷۵ تا ۹۰ درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن شناسایی دارایی های فکری خود و تدوین راهبرد مناسب برای محافظت از این دارایی ها، دارایی های فکری خویش را در داخل و خارج از کشور ثبت کنند.
در این راستا، صندوق نوآوری ۱۴ خدمت متنوع شامل نیازسنجی (شناسایی دارایی های فکری)، جست وجوی دانش پیشین، تحلیل پتنت، ثبت اختراع در داخل و خارج کشور، ثبت تقاضانامه PCT، ثبت نشان تجاری و طرح صنعتی در داخل و خارج کشور و... را برای این شرکت ها در نظر گرفته است.
متقاضیان دانش بنیان می توانند درخواست خویش را از راه سامانه غزال صندوق به آدرس ghazal.inif.ir ثبت کنند.
گفتنی است صندوق نوآوری در چهار سال قبل بیشتر از هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خدمت بلاعوض مالکیت فکری به شرکتهای دانش بنیان اعطا کرده است که از این مقدار بیشتر از سه میلیارد تومان آن در ارتباط با سال ۱۴۰۱ است.
صندوق نوآوری علاوه بر حمایت های بلاعوض مالکیت فکری، برنامه های مختلفی را برای ترویج و توسعه فرهنگ مالکیت فکری برگزار می نماید. در این خصوص دومین رویداد «شکوفا» به مناسب روز جهانی مالکیت فکری با مبحث «زنان و مالکیت فکری؛ شتاب دهی خلاقیت و نوآوری» روز ۱۱ اردیبهشت در محل صندوق برگزار می گردد.
علاقه مندان تا امروز ۹ اردیبهشت ماه جاری فرصت دارند با ورود به سایت https: //uchk.ir/IPDay۲۰۲۳/ جهت شرکت در این رویداد ثبت نام کنند.


منبع:

1402/02/10
12:05:55
5.0 / 5
450
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد