از سوی شبكه فن بازار ملی؛

عرضه ۱۶ هزار و ۸۲۰ محصول برای اتصال به نیازهای فناورانه کشور

عرضه ۱۶ هزار و ۸۲۰ محصول برای اتصال به نیازهای فناورانه کشور

به گزارش اسمارت کاور، شبکه فن بازار ملی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری توانسته ۱۶ هزار و ۸۲۰ محصول فناورانه را به بازار تقاضا معرفی نماید.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، قانون عرضه و تقاضا اصل اساسی تشکیل دهنده نظریه های اقتصادی، به حساب می آید. عرضه و تقاضا نشان دهنده رابطه درست و پایدار میان عرضه و تقاضای محصولات و خدمات است و تا زمانیکه این رابطه حیاتی شکل نگیرد؛ عملا بازاری ایجاد نخواهد شد.
به گفته کارشناسان، در همه بازارها رقابت بین فروشندگان و خریداران در جریان است. فروشندگان اهداف و منافع خویش را دنبال می کنند و به دنبال افزایش سود هستند. هدف خریداران هم دستیابی به قیمت مناسب و پایین در بازار است.
این رابطه مستقیم و پایدار میان عرضه و تقاضا در بازار فناوری و نوآوری هم وجود دارد و اتصال این دو به هم بهترین ابزار برای بقا و رونق بازار فناورانه است. حلقه اتصال آنها را هم کارگزاران فناوری می سازند. کارگزاران فناوری یکی از پایه های اصلی ارتباط با صنعت و تجاری سازی دستاوردهای فناورانه محسوب می شوند. آنها تسهیل گران فناوری هستند و در به هم رسانی عرضه و تقاضا، خلق فرصت های ویژه و مشاوره کسب و کار به فناوران کمک می کنند.
شبکه فن بازار ملی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری هم با کمک همین کارگزاران توانسته ۱۶ هزار و ۸۲۰ محصول فناورانه را به بازار تقاضا معرفی نماید تا تجاری سازی این محصولات شتاب گیرد.
محصولاتی در حوزه های مختلف فناورانه همچون نفت، گاز، پتروشیمی، سلامت، گیاهان دارویی، دارو، کشاورزی و غیره که نقشی موثر در توسعه بازار فناوری دارند و توسط فناوران کشور به تولید رسیده اند.


منبع:

1402/02/26
15:13:29
5.0 / 5
274
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد