امروز در نمایشگاه نفت صورت می گیرد؛

انعقاد ۵ قرارداد تولید بار اول دانش بنیان با حجم ۱۱میلیون یورو

انعقاد ۵ قرارداد تولید بار اول دانش بنیان با حجم ۱۱میلیون یورو

به گزارش اسمارت کاور، مدیر دبیرخانه تولید بار اول معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان اعلام نمود: امروز ۳۰ اردیبهشت با حضور معاون علمی رئیس جمهور، ۵ قرار داد تولید بار اول در نمایشگاه نفت و گاز منعقد می شود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، علی اکبر پرج مدیر دبیرخانه تولید بار اول معاونت علمی ضمن اشاره به حضور شرکتهای دانش بنیان در بیست و هفتمین دوره از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، اظهار داشت: در این نمایشگاه ۵ قرار داد تولید بار اول منعقد خواهد شد که از این تعداد، دو قرار داد در ارتباط با شرکت ملی حفاری ایران و ۳ قرار داد در ارتباط با شرکت ملی نفت خیر جنوب می شود.
وی با اشاره به اینکه این دو شرکت کارفرما، ذیل شرکت ملی نفت قرار دارند، اظهار نمود: ارزش این ۵ قرار داد ۱۱ میلیون یورو است و پس از انعقاد این قراردادها دو شرکت کارفرما و طرف های دانش بنیان فرصت خواهند داشت تا اجرا این قراردادها را پیگیری کنند.
پرج تصریح کرد: هم اکنون مقرر است این ۵ قرار داد امروز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در حاشیه نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی به امضا برسد ولی امکان دارد قراردادهای دیگری مطرح شود ولی هم اکنون این ۵ قرار داد در این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.
وی تولید بار اول را طرح ها و پروژه هایی دانست که تابحال به علت نبود فناوری آنها در داخل کشور، شرکتهای متقاضی در چارچوب مناقصه، از راه شرکتهای بارزگانی و واسط، از راه واردات تأمین می کنند.
مدیر دبیرخانه تولید بار اول معاونت علمی افزود: در ماده ۱۰ قانون جهش تولید دانش بنیان، تاکید گردیده است، که اگر شرکت متقاضی یک فناور، تشخیص دهد که یک فناوری برای نخستین بار در کشور تولید می شود و مشابه آن قبلا در کشور نبوده است، با تایید کارگروه تولید بار اول که ذیل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شورای راهبردی فناوری کشور قرار دارد، مجوز ترک تشریفات مناقصه صادر و شرکت متقاضی با شرکتهای دانش بنیان وارد قرار داد می شوند.
وی یاداور شد: بر این اساس کارگروه تولید بار اول، توانمندی شرکتهای دانش بنیان را برای اجرای پروژه ای برای بار اول، تایید و همینطور این کارگروه بر اجرای طرح برای بار اول در کشور صحه گذاری می کند.
مدیر دبیرخانه تولید بار اول معاونت علمی با اشاره به اینکه در هر کدام از این قراردادها، یک کارفرما حضور دارد، اضافه کرد: به ازای هر کدام از این طرح ها هم یک شرکت دانش بنیان قرار دارد که مجری پروژه محسوب می شوند.
به گفته وی عناوین قراردادهایی که امروز ۳۰ اردیبهشت ماه منعقد می شود به این شرح است:
طراحی و ساخت ابزار حافظه دار اندازه گیری دما و فشار درون چاه
طراحی و ساخت دستگاه کنترل و تحلیل بستن اتصالات لوله های جداری چاه
ساخت و عرضه خدمات دستگاه اندازه گیری جریان چند فازی سیار
طراحی و ساخت و خدمات رفع باگ شبیه ساز جریان چند فازی
طراحی، نصب و راه اندازی پمپ چند فازی
به گفته وی این قرار دادها فردا با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاون علمی و جواد اوجی وزیر نفت با حضور شرکتهای کارفرما و دانش بنیان به امضا می رسد.

1402/02/30
23:15:37
5.0 / 5
324
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد