یك مقام مسئول معاونت علمی مطرح كرد؛

حضور خودروی دانشجویی روهام در مسابقات جهانی ایتالیا

حضور خودروی دانشجویی روهام در مسابقات جهانی ایتالیا

به گزارش اسمارت کاور، سرپرست مرکز تعاملات علمی و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری اظهار داشت: کشور ایران با خودروی روهام پس از ۵ سال غیبت باردیگر در مسابقات ۲۰۲۳ ایتالیا حضور خواهد یافت.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، امیر حسین میرآبادی در مراسم رونمایی از خودروی دانشجویی ایرانی روهام که امروز در نمایشگاه بین المللی برگزار شد، اظهار نمود: صنعت خودرو یک حوزه جذاب به لحاظ فنی و نوآوری بوده و بنابراین نه تنها در کشور بلکه در کلیه کشورهای دنیا به مبحث صنعت خودرو توجه شده است.
این مقام مسئول معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: امروز در این مراسم شاهد رونمایی از خودروی ایرانی هستیم که از دل دانشگاه فردوسی مشهد خارج شده و در مسابقات فرمول یک دانشجویی ایتالیا بعنوان بزرگترین مسابقات در دنیا حضور خواهد داشت.
سرپرست مرکز تعاملات علمی و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری ضمن اشاره به این که در مسابقه ایتالیا ۷۰۰ تیم برتر دانشگاه های دنیا حضور دارند، اظهار داشت: کشور ایران با تیم رهام و خودروی دانشجویی خود پس از ۵ سال غیبت باردیگر در این مسابقات مشارکت خواهد نمود.
میرآبادی با بیان این مطلب که در حوزه فناوری های خودرو اتفاقات خوبی رخ داده است، اظهار داشت: این مسابقات شاخص هایی را برای تولید محصول و همینطور محدودیت های را به منظور محک زنی توان مهندسی تیم ها تعریف کرده و تیم روهام موفق به پاس کردن این شاخص ها شده است.
وی افزود: در معاونت علمی ریاست جمهوری و مرکز تعاملات علمی این معاونت مسئولیت داریم که از هر نوع اقدامی که بتواند به درخشش نام ایران در حوزه های علم و فناوری در ایران کمک نماید، حمایت کنیم؛ چونکه این امر باعث شکل گیری گفتمان و ایجاد برندینگ در حوزه فناوری می شود.
سرپرست مرکز تعاملات علمی و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان این مطلب که حضور تیم های ایرانی در رقابت های جهانی زمینه ساز تبادلات فنی است، تصریح کرد: اگر این ارتباطات شکل بگیرد، ما به اهداف خود رسیده ایم و امیدوارم حضور تیم ایرانی در ایتالیا این نوع ارتباطات را گسترش دهد.


منبع:

1402/03/29
13:08:30
5.0 / 5
312
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد