توسط محققان موسسه ام.آی.تی ارائه شد

الگوریتمی جدید برای پیداكردن اشیاء و افراد گمشده در دریا

الگوریتمی جدید برای پیداكردن اشیاء و افراد گمشده در دریا

اسمارت كاور: پژوهشگران موسسه ˮام.آی. تیˮموفق به توسعه یك الگوریتم شده اند كه با بهره گیری از آن مراحل یافتن اشیا و افراد گمشده در دریا بسیار آسان می شود.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، اقیانوس و دریا گاهی می تواند سبب وحشت افراد نیز شود، چونکه ممکنست ناگهان و بر اثر برخی عوامل افراد و یا اشیا در آن گم شوند؛ اما پژوهشگران موسسه ام.آی. تی چاره ای نوین برای این مساله ابداع نموده اند و آن توسعه یک الگوریتم جدید است که می تواند به صورت لحظه به لحظه اقیانوس و دریا را بررسی کند تا افراد و اشیاء مفقود شده را به سرعت ردگیری کنند. این الگوریتم موجب افزایش کارآیی عملیات جستجو و نجات می شود.
تیم های جستجو و عملیات نجات که اقیانوس ها را برای یافتن افراد و یا اشیاء گم شده جستجو می کنند، امروز به مدل هایی از پویایی اقیانوس و پیش بینی آب و هوا متکی هستند تا مناطقی خاص را جستجو کنند؛ اما این یک استراتژی کاملا مناسب نمی باشد. طی این مطالعه پژوهشگران ام.آی. تی تصمیم گرفتند تا الگوریتمی که "ترپس" (TRAPS) نام دارد را توسعه دهند که دقت عملیات جستجو را به طرز قابل توجهی می افزاید. الگوریتم جدید این تیم مبتنی بر مدل سازی پیشرفته اقیانوس است و تصاویر فوری از سرعت اقیانوس که توسط امواج و جریان ها ثبت می شود را با یکدیگر ترکیب می کند و سپس با کمک مدلهای ریاضی مسیر مناسبی برای یافتن افراد و اجسام گمشده به وجود می آورد. "ترپس" مخفف جمله پروفایل جذب گذرا (TRansient Attracting Profiles) است.
"توماس پیکاک" (Thomas Peacock)، استاد مهندسی مکانیک موسسه ام.آی. تی اظهار داشت: با کمک ردیاب های جی پی اس و الگوریتم مذکور ما می توانیم مشاهده نماییم که اجسام یا افراد گمشده در هر لحظه در کجا قرار دارند.
محققان معتقدند که این تکنولوژی جدید می تواند کمک بزرگی به تیم های جستجو و عملیات نجات بکند.
یافته های این مطالعه در مجله"Nature Communications"منتشر شد.
منبع:

1399/03/10
11:57:23
5.0 / 5
2225
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد