نتایج یك نظرسنجی نشان داد

مردم آمریکا نجات زمین را از اکتشافات فضایی مهم تر می دانند

مردم آمریکا نجات زمین را از اکتشافات فضایی مهم تر می دانند

اسمارت کاور: نتایج یک نظرسنجی نشان میدهد آمریکایی ها ایمنی را بر سفرهای فضایی ترجیح می دهند و اغلب آنها بجای دنبال کردن اکتشافات در ماه و مریخ، از تمرکز ناسا بر انحراف سیارک ها برای صیانت از زمین حمایت می کنند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک نظرسنجی جدید که توسط مرکز تحقیقات پیو(Pew) انجام شده است نشان میدهد که بیشتر آمریکایی ها بیشتر نگران خطر برخورد احتمالی سیارک ها به زمین هستند و از ناسا می خواهند که بجای صرف کردن منابع خود برای اکتشافات ماه و مریخ، به این تهدیدهای فضایی بپردازد.
این نظرسنجی که میان بیش از ۱۰ هزار نفر انجام شد، نگاهی اجمالی به دیدگاه عمومی در مورد اکتشافات فضا، نقش ناسا، شرکت های فضایی خصوصی و موقعیت ایالات متحده به عنوان یک رهبر پیشگام در فضا ارائه می دهد.
در صورتیکه پاسخ دهندگان به این نظرسنجی به اهمیت حفظ نقش رهبری جهانی آمریکا در اکتشافات فضایی اذعان داشتند، نسبت به سرمایه گذاری های سنتی ناسا مانند بازدید مجدد از ماه، شروع یک ماموریت انسانی به مریخ یا انجام تحقیقات علمی کمتر مشتاق هستند.
چیزی که بنظر می رسد نگرانی مردم را به خود جلب می کند، ایده صیانت از سیاره ما در مقابل برخوردهای کیهانی بالقوه است. ۶۰ درصد از افراد شرکت کننده در این بررسی، نظارت بر سیارک ها و دیگر اجرام آسمانی را که ممکنست زمین را تهدید کنند، موضوعی می دانند که باید اولویت اصلی ناسا باشد.
ترس از وقوع فجایع کیهانی، واقعی است و جای تعجب نیست که این نگرانی در خیلی از افراد طنین انداز شده است. با این وجود، بر خلاف این تمایل عمومی، تعدادی از منتقدان استدلال می کنند که به نظر نمی رسد موضوع دفاع از زمین در خط مقدم اولویت های فعلی ناسا باشد.
تمرکز ناسا هم اکنون، بر برنامه جاه طلبانه آرتمیس با هدف بازگرداندن فضانوردان به ماه و در نهایت هموار کردن راه برای اکتشاف انسانی در مریخ است و در درخواست بودجه خود برای سال ۲۰۲۴، بخش قابل توجهی حدود ۸.۱ میلیارد دلار را برای برنامه آرتمیس درخواست کرده که نشان دهنده تعهد ناسا به کوشش برای اکتشاف ماه است.
علاوه بر این، بودجه سال ۲۰۲۴ ناسا، ماموریت جاه طلبانه آوردن نمونه های مریخ به زمین را در اولویت قرار می دهد که طی آن نمونه های جمع آوری شده از سطح سیاره سرخ به زمین آورده خواهد شد. با این وجود، این ماموریت با بررسی ریزبینانه و کاهش بالقوه بودجه از طرف مجلس سنا روبه رو شده است.
نتایج این نظرسنجی تغییر قابل توجهی را در احساسات عمومی نسبت به سالهای قبل نشان میدهد. قابل ذکر است، در نظرسنجی مشابهی از مرکز تحقیقات پیو که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، نظارت بر سیستم آب و هوا و اقلیم زمین به عنوان حیاتی ترین ماموریت ناسا رتبه اول را به خود اختصاص داد. جالب اینجاست که در آن نظرسنجی قبلی، ایده ماموریت به مریخ از نظر محبوبیت کمی از ماه پیشی گرفته بود که نشان دهنده تغییر ترجیح در بین مردم است.
مردم هنوز حامی ناسا هستند
با توجه به این اولویت های درحال تحول، یک چیز ثابت مانده است و آن، حمایت تزلزل ناپذیر و مداوم عموم مردم آمریکا از ناسا و نقش حیاتی آن در اکتشافات فضایی است. ۶۵ درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی معتقدند که حتی اگر شرکت های فضایی خصوصی مانند اسپیس ایکس، بلو اوریجین و ویرجین گلکتیک نقش برجسته تری در کوشش های فضایی ایفا کنند، مشارکت ناسا همچنان لازم است.
این نظرسنجی همین طور بینش های جالبی را در مورد انتظارات مردم آمریکایی از موضوع گردشگری فضایی نشان داد. در صورتیکه بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی تصور می کنند سفرهای فضایی در ۵۰ سال آینده برای گردشگران عادی شود، در کمال تعجب تنها ۳۵ درصد علاقه شخصی خودرا به شرکت در چنین ماجراجویی هایی ابراز کردند.
در نهایت، از آنجا که جهان هستی همچنان تخیلات ما را مجذوب خود می کند، حفظ تعادل بین کاوش مرزهای جدید و صیانت از سیاره خود در مقابل خطرات احتمالی که از آسمان نازل می شوند، لازم است.1402/05/03
08:18:22
5.0 / 5
276
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد