با انعقاد قراردادی انجام می شود؛

صادرات کیسه های زباله نانویی تخریب پذیر ایرانی به ارمنستان

صادرات کیسه های زباله نانویی تخریب پذیر ایرانی به ارمنستان

اسمارت کاور: با انعقاد قراردادی که میان یک شرکت دانش بنیان و شهرداری شهر کاپان در ارمنستان، مقرر است از کیسه زباله های پلی اتیلنی زیست تخریب پذیر و آنتی باکتریال این شرکت در شهر کاپان استفاده گردد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، محمد علی ولیان، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس می گوید: ما تولید کننده پلاستیک با فناوری نانو هستیم که صادرات به کشورهای آلمان، ازبکستان، ترکیه، ارمنستان و عراق داشته ایم. ما با سرمایه ثابت ۱۰ میلیارد تومان آغاز به کار کردیم که سرمایه ثابت ما در حدود ۷ میلیارد و باقی آن بصورت سرمایه در گردش است.
وی اظهار داشت: با حل برخی مشکلات و افزایش خط تولید توانسته ایم ظرفیت تولید خودرا افزایش داده و صادرات را نیز سه برابر افزایش دهیم.
مهندس ولیان می گوید: این شرکت دانش بنیان در نمایشگاهی در ارمنستان شرکت کرد. ماحصل حضور در این نمایشگاه عقد قرارداد با شهرداری شهر کاپان بود. بر طبق این قرارداد شرکت نوین پلیمر سبز نانوارس کیسه های زباله نانویی آنتی باکتریال زیست تخریب پذیر را به این کشور صادر می کند تا توسط شهرداری شهر کاپان مورد استفاده قرار گیرد.
توسعه فناوری کیسه پلاستیکی زیست تخریب پذیر و مقاوم نانویی با هدف کمک به محیط زیست و کاهش پسماندهای پلاستیکی انجام شده و هم اکنون این محصول از طرف بازار در داخل ایران نیز مورد پذیرش قرار گرفته است بطوریکه هم اکنون در میادین میوه و تره بار تهران و مشهد از این محصولات استفاده می شود. این نانومحصول توسط مدیران میادین میوه و تره بار تهران و مشهد مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفت و بعد از اطمینان از عملکرد آن، از این نانومحصول در میادین میوه و تره بار این دو شهر استفاده می شود.
این محصولات نسبت به پلاستیک های رایج از مزیت های زیادی برخوردار می باشند. مقاومت کششی و فیزیکی بالا، مقاومت در مقابل حرارت و زیست تخریب پذیری همچون خاصیت های این محصول است. پسماند غذا و دیگر مواد فاسد شدنی درون کیسه زباله یک مکان مطلوب برای رشد باکتری ها هستند که موجب ایجاد آلودگی می شوند.
در این کیسه ها، نانوذرات آنتی باکتریال از رشد میکروارگانیسم هایی که سبب فساد و ایجاد آلودگی می شوند، جلوگیری می کنند. نانوذرات اکسیدروی فعالیت ضدباکتریایی قوی را در مقابل باکتری های بیماری زا از خود نشان می دهند. در نتیجه کیسه های آنتی باکتریال این شرکت بسیار مورد توجه بیمارستان ها قرار دارد و هم اکنون برخی از کلینیک ها و بیمارستان ها از این کیسه ها استفاده می نمایند.


منبع:

1402/05/04
08:13:53
5.0 / 5
246
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد