رئیس صندوق نوآوری تاكید كرد؛

بین المللی کردن دانش بنیان ها از ماموریت های مهم صندوق نوآوری است

بین المللی کردن دانش بنیان ها از ماموریت های مهم صندوق نوآوری است

اسمارت کاور: اسمارت کاور: رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، سرمایه گذاری بر توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان و بین المللی کردن شرکت های دانش بنیان را از برنامه های سال جاری این صندوق عنوان نمود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر محمدصادق خیاطیان بامداد امروز در دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن سرمایه گذاری خطر پذیر ایران، ضمن ابراز خرسندی از مسائل و ایده های طرح شده از طرف اعضای هیئت مدیره این انجمن، بیان کرد: بحث سرمایه گذاری بر توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان یکی از اولین مطالبی بود که ما از شروع امسال با جدیت آنرا در صندوق نوآوری پیگیری کرده ‎ایم و الان نیز بدنبال آن هستیم تا با همکاری بازیگران مختلف زیست بوم تامین مالی نوآوری، توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان را محقق نماییم.
وی اضافه کرد: صندوق نوآوری با تمام ظرفیت خود برای رسیدن به این هدف تلاش می کند؛ بین المللی کردن شرکت های دانش بنیان جزو ماموریت های مهم ما بشمار می آید.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این که اگر شرکت ‍ های دانش بنیان روی به سمت بین المللی شدن نیاورند و زمینه حضور آنها در بازارهای بین المللی فراهم نشود، نمی توانند به رشد قابل قبولی دست یابند و در معرض شکست قرار می گیرند، اظهار داشت: از طرف دیگر بحث درآمدهای ارزی که این شرکتها می توانند با صادرات محقق کنند، اهمیت بسیار دارد و دراین زمینه نیز ما بدنبال آن هستیم که با همه بازیگران زیست بوم تامین مالی نوآوری همچون شبکه بانکی، بازار سرمایه و بخش خصوصی همکاریهای نتیجه بخشی را به ثمر رسانیم.
خیاطیان اشاره کرد: در همین زمینه، صندوق نوآوری بسته صادراتی برای شرکت های دانش بنیان طراحی نموده و انواع متنوعی از خدمات خودرا در این جهت به شرکت های دانش بنیان ارائه می دهد. این بسته با جامع ترین نگاه طراحی شده است؛ با این همه در صندوق نوآوری و شکوفایی، از انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر و همین طور مدیران صندوق های پژوهش و فناوری دعوت می نماییم که اگر پیشنهادهایی در امتداد عملیاتی شدن یا جامع تر شدن آن دارند، به صندوق اعلام کنند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه تلاش ما در صندوق نوآوری این است که توان و اندازه کارهای صندوق های پژوهش و فناوری افزایش یابد، اظهار داشت: از طرف دیگر تاکید داریم صندوق های پژوهش و فناوری حتما کارهای خودرا به شکلی سامان داده و شفاف سازی کنند که دغدغه ‎ای برای نهادهای نظارتی به وجود نیاید.
خیاطیان اشاره کرد: انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر برای ما در صندوق نوآوری، یک همکار راهبردی بشمار می رود و حتما بدنبال آن هستیم که با توسعه مسئله سرمایه گذاری بر فناوری، از پیشنهادها و نظرهای این انجمن نیز بهره مند باشیم.
گفتنی است، در این جلسه محمدمهدی فریدوند، رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران و رئیس هیئت مدیره انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر ایران؛ حامد ساجدی، نائب رئیس هیئت مدیره انجمن؛ سید مهدی سادات رسول، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری شریف و عضو هیئت مدیره انجمن؛ دانیال صابر سمیعی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان گیلان و عضو هیئت مدیره انجمن؛ مهرداد امانی، مدیرعامل صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری و عضو هیئت مدیره این انجمن حضور داشتند.
در این جلسه، اعضای هیئت مدیره انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر ایران به مطالبی همچون بورسی شدن صندوق های پژوهش و فناوری، فراهم شدن امکان رکن ضامن شدن صندوق های پژوهش و فناوری در انتشار اوراق نوآوری، افزایش تعامل صندوق های پژوهش و فناوری با انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر، حمایت صندوق نوآوری از هم افزایی انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر و صندوق های پژوهش و فناوری برای ارتباط با بخش های مختلف، اشاره کردند.

1402/05/05
17:19:55
5.0 / 5
227
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد