در جلسه استماع کنگره آمریکا در مورد موجودات فرازمینی چه گذشت؟

در جلسه استماع کنگره آمریکا در مورد موجودات فرازمینی چه گذشت؟

به گزارش اسمارت کاور، «موجودات غیر انسانی» و «شفافیت» دو کلیدواژه اصلی در جلسه استماع کنگره ایالات متحده در رابطه با پدیده های هوایی ناشناس یا همان یوفوها بودند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، بزرگ ترین جلسه استماع عمومی در رابطه با پدیده های هوایی ناشناس که با نام یوفو(UFO) هم شناخته می شوند، شروع شد. "دیوید گروش" بعنوان اصلی ترین افشاگر در مورد یوفوها و مدعی پنهان کردن این وقایع توسط دولت ایالات متحده طی دهه های اخیر فاش کرد که دولت این کشور یک برنامه چند دهه ای را با هدف جمع آوری و کوشش برای مهندسی معکوس بشقاب پرنده های سقوط کرده انجام داده است.
عباراتی مانند «بیولوژیک غیرانسانی» و «شفافیت» در جلسه استماع کنگره ایالات متحده در مورد پدیده های هوایی ناشناس(UAP) که معمولا بعنوان بشقاب پرنده یاد می شوند، از کلیدواژه های اصلی بودند.
در این نشست سه کهنه سرباز همچون دیوید گراش(David Grusch) بعنوان شاهد حضور داشتند.
این جلسه توجه جهانیان را به خود جلب کرده است، چون که اظهارات گراش در مورد سقوط فضاپیماهای بیگانه روی زمین و بازیابی احتمالی موجودات فرازمینی توسط ایالات متحده بسیار عجیب است.
گراش که در شروع جلسه سوگند یاد کرد راست بگوید، سخنان جالب توجهی به زبان آورد. وی حتی از بیان برخی صحبت ها در این نشست عمومی امتناع ورزید و خواهان گفتگوی محرمانه و خصوصی شد.

آیا موجودات فضایی روی زمین وجود دارند؟
زمانیکه نَه یک نفر! بلکه سه کهنه سرباز از ارتش ایالات متحده در جلسه استماع در مورد یوفوها در جایگاه شاهد حضور داشته باشند، میتوان انتظار افشاگری های تکان دهنده ای را داشت.
یکی از این سه نفر، دیوید فراور(David Fravor) است که یکی از کهنه سربازان هوانورد نیروی دریایی ایالات متحده و شاهد یک شیء پرنده بوده که حضور آن در سال ۲۰۰۴ با دوربین بر فراز اقیانوس آرام ثبت شده است.
او گفت که آن فناوری که نزدیک به ۲۰ سال پیش شاهد آن بوده، بسیار برتر از آن چیزی است که ایالات متحده حتی به دنبال توسعه آن در دهه آینده است.
گراش که قبلاً مدعی شده بود که ایالات متحده «سفینه فضایی غیرانسانی» در اختیار دارد، در طول این جلسه استماع، ضمن سوگند خوردن، این مورد را باردیگر تکرار کرد و هنگامی که پرسیده شد که آیا آن فضاپیما خلبانی هم داشته است یا خیر، ادعا کرد برخی مواد بیولوژیکی غیر انسانی هم کشف شده است.
گراش تا آنجا پیش رفت که ادعا کرد دولت ایالات متحده از دهه ۱۹۳۰ این دانش را در اختیار دارد، اما ترجیح داد در جریان این جلسه استماع عمومی جزئیات بیشتری را فاش نکند.
قابل ذکر است که اوایل این ماه، یک پژوهشگر ایتالیایی هم ادعای مشابهی با گراش داشت، در خصوص این که یک بشقاب پرنده در زمان حکومت "بنیتو موسولینی" در خاک این کشور سقوط کرده است و ایالات متحده حالا این فضاپیما را در اختیار دارد.
در هر حال، گراش در طول این جلسه استماع از عرضه اطلاعات دقیق در مورد محل اختفای این مواد بیولوژیکی یا فناوری های بیگانه خودداری کرد. با این حال، او تصریح کرد که این اظهارات در مورد منشأ آنها طبق گزارش های افرادی است که مستقیماً در برنامه های دولتی مشارکت داشته اند و تا به امروز همچنان فعالانه روی آنها کار می کرده اند.

نیاز به محیطی بهتر
شاهدان حاضر در این نشست استماع عمومی از آن بعنوان فرصتی برای ایجاد محیطی بهتر برای افرادی که علاقمند به بحث در مورد یوفوها و مشاهده آنها هستند، یاد کردند.
گراش در جلسه استماع کنگره اظهار داشت که افشاگری های وی منجر به «انتقام جویی های بسیار وحشیانه» شده که از نظر حرفه ای و شخصی به او صدمه رسانده است.
او همینطور به کمیته اظهار داشت که افرادی را می شناسد که در تلاشهای دولت برای مخفی کردن اطلاعات در ارتباط با بشقاب پرنده ها «آسیب دیده یا مجروح شده اند» و الان بعد از افشاگری هایش نسبت به حفظ جان خود بیمناک است.
رایان گریوز(Ryan Graves) یکی دیگر از خلبانان سابق نیروی دریایی ایالات متحده به اعضای این کمیته اظهار داشت که مشاهده یوفوها رویدادهایی نادر نبوده است و خدمه نظامی و خلبانان تجاری اغلب شاهد این پدیده ها بوده اند.
گریوز اعتقاد دارد که این لکه ای ننگ بر پیشانی دولت ایالات متحده است، چون که خلبانان می ترسند در صورت گزارش مشاهده های خود با عواقب جدی مواجه شوند. او همینطور تصریح کرد که دولت اعتبار شهادت های شاهدان عینی را زیر سوال می برد.
بعد از ایجاد دفتری معروف به AARO در وزارت دفاع آمریکا برای رسیدگی به نگرانی های در ارتباط با یوفوها و پدیدهای هوایی ناشناس به صورت شفاف در سال ۲۰۲۱، دولت ایالات متحده صدها مورد مشاهده را به علت «فقدان شواهد» در گزارش سال قبل بی اعتبار یاد کرده است.
شان ام. کرک پاتریک(Sean M. Kirkpatrick) مدیر AARO پارسال ادعا کرده بود که تعداد مشاهده ها از زمان تأسیس دفتر او به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.
گریوز که قبلاً ادعا کرده بود «حداقل به مدت چند سال متوالی هر روز شاهد یوفوها در سواحل اقیانوس اطلس بوده است»، یک سازمان غیر انتفاعی به نام «Americans for Safe Aerospace» را راه اندازی نمود که بعنوان بستری برای رساندن صدا و نگرانی بیشتر از ۳۰ خلبان با تجربیات مشابه تاسیس شده است.
با عنایت به تمرکز کمیته فرعی بر امنیت ملی، اعضای آن مشتاق بودند بدانند که آیا UAP تهدیدی در این حوزه است یا خیر. در پاسخ، گریوز تصریح کرد که فناوری مشاهده شده بسیار برتر از هر چیزی است که او از آن آگاه است، و صرف نظر از این که آیا UAP از پهپادهای خارجی سرچشمه گرفته است، آنها در واقع تهدیدی برای امنیت ملی هستند.
وی همینطور نگرانی هایی را در مورد عدم نظارت دولت بر برنامه هایی که با چنین فناوری هایی سر و کار دارند، ابراز کرد و خواهان شفافیت بیشتر وزارت دفاع در مورد این موارد شد.

دفاع از خود دولت آمریکا
در این شرایط، پنتاگون این ادعا را رد کرده است که در یک «پوشش چند دهه ای» دخالت دارد.
سخنگوی این سازمان اظهار داشت که هیچ اطلاعات قابل تاییدی در مورد در اختیار داشتن یا مهندسی معکوس مواد فرازمینی در گذشته یا هم اکنون وجود ندارد.
شاهدان و اعضای کمیته کنگره آمریکا بر این عقیده اند که این جلسه به شفافیت بیشتر دولت و کوشش برای جلب اعتماد عمومی به جای پنهان کردن اطلاعات از آنها منجر خواهد شد.

اتفاق جدیدی رخ نداد
گرت ام. گراف(Garett M. Graff) روزنامه نگار و مورخ در توییتی نوشت: برای خیلی از علاقه مندان و کارشناسان، این جلسه هیچ اطلاعات جدیدی را که قبلاً در مورد یوفوها و وجود احتمالی حیات بیگانه وجود داشت، عرضه نکرد.
گراف به گاردین اظهار داشت که رویدادهای اخیر تنها یکی از چندین قسمت است که در آن علاقه به یوفوها افزایش خواهد یافت، اما هیچ شواهد ملموسی برای اثبات این ایده که یک راز طولانی مدت دولتی برای چند دهه و نه فقط چند هفته یا ماه از مردم پنهان شده است، به دست نمی آید.
قابل ذکر است که گراش گفته است که خودش در طول زندگی حرفه ای خود نه شاهد حضور فضاپیماهای بیگانه بوده و نه بقایای غیر انسانی و فقط از افراد درگیر در این پروژه ها در مورد آنها شنیده است.
علاوه بر این، شواهد ادعا شده از فضاپیماهای بیگانه نگرانی هایی را در مورد امنیت ملی بخصوص برای ایالات متحده و همینطور برای بقیه جهان بوجود می آورد.
این گزارش حاوی اطلاعاتی بود که در پایگاه های Guardian، Live Science، CNN، Gizmodo و BBC آمده است.
1402/05/07
10:01:56
5.0 / 5
299
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد