راه اندازی نخستین باغ وحش هولوگرامی جهان در استرالیا

راه اندازی نخستین باغ وحش هولوگرامی جهان در استرالیا

اسمارت کاور: به گزارش اسمارت کاور، نخستین باغ وحش هولوگرامی جهان در استرالیا با نماهای اعجاب انگیز راه اندازی شده که با بیشتر از ۵۰ هولوگرام، از فیل گرفته تا دایناسور، تجربه ای بوجود آورده است که نمایش های همه جانبه و جلوه های چهار بُعدی عرضه می دهد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، استرالیا با راه اندازی نخستین باغ وحش هولوگرامی جهان، جهشی جسورانه به سمت آینده ی تفریحات و سرگرمی انجام داده که بسیار دیدنی است. این جاذبه که توسط ذهن های خلاق در شرکت اکسیوم هولوگرافیکس(Axiom Holographics) بوجود آمده است، توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.
حالا امکان دارد این سوال برای شما پیش بیاید که باغ وحش هولوگرامی دقیقا چیست؟ تصاویر سه بعدی واقعی از حیوانات را تصور کنید که درست جلوی چشمان شما بشکلی جادویی در هوا شناور هستند. این مانند قدم گذاشتن به دنیایی خارق العاده است که در آن فیل ها، زرافه ها، دایناسورها و حتی یک نهنگ عظیم ۲۵ متری با جزئیات خیره کننده پیش چشم شما زنده می شوند.


این باغ وحش هولوگرامی با بیشتر از ۵۰ موجود هولوگرافیک به معرض نمایش گذاشته شده، به یک کشتی نوح مجازی تشبیه شده است.
این باغ وحش هولوگرامی فقط یک ویترین ساده از حیوانات نیست، بلکه یک تجربه همه جانبه با ابعاد حماسی است. این نمایشگاه شما را به سفرهای هیجان انگیز، از دشت های وسیع صحرای آفریقا گرفته تا مناظر سرد قطب شمال و حتی به گذشته برای پرسه زدن با دایناسورها در زیستگاه های ماقبل تاریخ شان می برد. ضمن این که محیط های مسحورکننده اعماق دریا را نباید فراموش کرد، سفری که به شما احساس یک کاوش واقعی در اعماق اقیانوس را می دهد.


چیزی که این باغ وحش را از هر تجربه حقیقت مجازی دیگر متمایز می کند، استفاده هوشمندانه از فناوری پیشرفته صفحه نمایش هولوگرافیک است. برخلاف هدست های حقیقت مجازی که می توانند دست و پا گیر باشند، این فناوری به چندین نفر اجازه می دهد تا همزمان این نمایش را تجربه کنند.
ضمن این که این تصاویر هولوگرامی حتی زمانیکه بینندگان حرکت می کنند هم موقعیت خویش را حفظ می کنند.
شرکت اکسیوم هولوگرافیکس در ساخت این قلمروی خارق العاده سنگ تمام گذاشته است. آنها جلوه های ۴ بعدی و همینطور عناصری مانند باد، دما و حتی بو را برای افزایش واقع گرایی به این نمایش اضافه کرده اند.


غوطه وری در باغ وحش هولوگرامی
داخل این باغ وحش هولوگرافیک به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع، دو تونل چشم گیر ۲۰ متری می بینید که با صفحه نمایش های پنج متری واقع در سه طرف و اتاق هایی با پرده هایی که روی هر چهار دیوار شما را احاطه کرده اند، تزئین شده اند. درحال صحبت از یک تجربه واقعاً همه جانبه هستیم.
اتاق های کوچک تر، ماجراجویی هایی به سبک اتاق های فرار با موجوداتی عجیب نظیر دراکولاها عرضه می کنند. چه کسی فکر می کرد که بتوان با موجودات افسانه ای در یک باغ وحش هولوگرامی مواجهه ای هیجان انگیز داشت؟
ایده راه اندازی یک باغ وحش هولوگرامی زاییده ی فکر مدیر عامل این شرکت به نام بروس دل(Bruce Dell) است که همیشه می خواسته رویاها را به حقیقت تبدیل کند. در واقع، این جاذبه ی قابل توجه همین کار را انجام می دهد. از مشاهده ی یک نهنگ در اندازه واقعی گرفته تا رویارویی با موجوداتی از زمان ها و مناطق مختلف، یک ماجراجویی را رقم می زند که شبیه به هیچ چیز دیگری نیست.
ازاین رو اگر روزی به شهر بریزبن در استرالیا رفتید، حتما به این باغ وحش هولوگرامی سر بزنید. البته این شرکت برنامه هایی برای راه اندازی چنین چیزی در ژاپن، آمریکا، اروپا و دیگر کشورها دارد.
منبع:

1402/05/09
08:10:53
5.0 / 5
206
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد