همکاری علمی و تجاری ستاد توسعه زیست فناوری با اندونزی

همکاری علمی و تجاری ستاد توسعه زیست فناوری با اندونزی

به گزارش اسمارت کاور، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی دقیق از برنامه این ستاد برای توسعه همکاری و روابط علمی و تجاری با کشور اندونزی در حوزه های آبزی پروری، اصلاح نژاد مولکولی و... اطلاع داد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بامداد امروز نشستی با حضور هیئتی از اندونزی، دبیر ستاد زیست فناوری و مدیران چند شرکت پیشرو در حوزه زیست فناوری در محل این ستاد برگزار گردید. هدف از این نشست بررسی زمینه های گسترش روابط علمی و تجاری دو کشور در حوزه زیست فناوری بود.
محمد حسین متالهی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی دقیق در آغاز ضمن اشاره به تاریخچه طولانی روابط تجاری بین دو کشور اظهار داشت: ما امیدواریم تا این تاریخچه به تقویت رابطه بین دو کشور کمک نماید و سبب شود تا کشورهای ایران و اندونزی این دفعه در زمینه علم و فناوری رابطه خویش را شکل دهند.
وی در ادامه اضافه کرد: کشور ما در دو دهه اخیر پیشرفت های خوبی در زمینه بیولوژی داشته به صورتی که حالا درحال صادر کردن فناوری هستیم بوده با چند کشور درحال تولید محصول مشترک هستیم.
متالهی ضمن اشاره به اینکه اندونزی بزرگترین مجمع الجزایر جهان است، اظهار داشت: با عنایت به خطوط ساحلی گسترده ایران، آبزی پروری در ایران از اهمیت زیادی برخوردار ست و ما امیدواریم که بتوانیم در این عرصه با کشور اندونزی همکاری داشته باشیم.
او در ادامه اضافه کرد: علاوه بر توسعه خوراک آبی؛ اصلاح نژاد مولکولی، توسعه فناوری های نوین در زمینه بیوداروها، واکسن های انسانی و دامی، آفت کش های زیستی و پروبیوتک ها در حوزه انسانی و دامی همچون حوزه هایی هستند که می توانند مجاری جدی همکاری باشند.
متالهی در انتها اظهار امیدواری کرد تا با عنایت به اسلامی بودن هر دو کشور، همکاری ایران و اندونزی رفاه و سلامتی را برای مردم دو کشور فراهم آورد.
در پایان، نماینده هیئت اندونزیایی اظهار امیدواری کرد تا ارتباطات دو کشور به صادرات و واردات محدود نشود و دو کشور توسعه و تولید مشترک محصولات را آغاز کنند.

1402/05/11
08:50:04
5.0 / 5
250
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد