یك پنجم نمونه خارجی؛

دستگاه شمارنده گلبول های خون در كشور تولید شد

دستگاه شمارنده گلبول های خون در كشور تولید شد

دستگاه شمارنده گلبول های خون، یكی از تجهیزات پزشكی است كه در تشخیص بیماری های مختلف به كار می آید. این دستگاه با یك پنجم قیمت نمونه مشابه خارجی ساخته شده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی اسلامی فر مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: دستگاه هماتولوژی آنالایزر فول دیف (سل کانتر) برای شمارش گلبول های خون و اندازه گیری دیگر شاخص ها و مواد در رابطه با خون انسان به کار می رود. این مساله سبب شده است که این دستگاه حیاتی و مواد مصرفی در رابطه با آن در تشخیص بیماری های مختلفی کاربرد داشته باشد. یکی از بیماری هایی که این دستگاه می تواند در فرآیند درمان و تشخیص آن کاربرد داشته باشد کرونا است. امیدواریم این دستگاه از جانب کادر درمان مورد استفاده قرار بگیرد.
تامین نیاز داخلی با محصول ایران ساخت
مدیر عامل شرکت دانش بنیان در ادامه اظهار داشت: یکی از مزایای استفاده از این محصول دانش بنیان، کاهش زمان نتیجه گری نسبت به روش های قدیمی و معمول است. در واقع کادر درمان در زمان بسیار سریعتری از نتیجه تجزیه و تحلیل های در رابطه با خون بیمار آگاه می شود و همین مبحث فرایندهای درمانی را سرعت می بخشد. قیمت این دستگاه حدود یک پنجم نمونه ی مشابه خارجی است و مواد مصرفی آن یک هشتم مشابه خارجی است. سالانه برای ورود این دستگاه و مواد مصرفی آن، معادل 700 میلیارد تومان ارز از کشور خارج می شود.
اسلامی فر در ادامه اظهار داشت: بنابراین خروج ارز برای واردات این محصول، توسعه تولید محصول و افزایش تولید داخلی آن یک لزوم است که این شرکت تلاش دارد آنرا محقق سازد تا بازار داخلی به جای دستگاه وارداتی با استفاده از محصول ایرانی، نیازهای خویش را تأمین کند.
به گفته وی، فعلا صادرات نداشته ایم اما متقاضیان بالقوه ای از چندین کشور برای خرید این دستگاه وجود دارد که امیدواریم با حل برخی مسائل بتوانیم این محصول را به دیگر کشورها هم صادر نماییم. با عنایت به این که این دستگاه در تمام آزمایشگاه های تشخیص طبی و پاتولوژی، مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی، دامپزشکی و تمام بیمارستان ها و مراکز اورژانسی و مراکز بیماری های خاص کاربرد دارد، در تلاش هستیم تا سطح تولید آنرا افزایش دهیم.
اسلامی فر همینطور بیان نمود: پیش از این با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای کسب دانش فنی و ساخت پیش نمونه دستگاه، تسهیلات دریافت کردیم. امیدوار هستیم با کسب حمایت های بیشتر تولید مواد مصرفی در رابطه با دستگاه را توسعه دهیم.


منبع:

1399/05/15
22:15:49
5.0 / 5
1870
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد