پایش مستمر سلامت مواد غذایی موکب های اربعین توسط دانش بنیان ها

پایش مستمر سلامت مواد غذایی موکب های اربعین توسط دانش بنیان ها

به گزارش اسمارت کاور، یک شرکت دانش بنیان اعلام نموده است در راهپیمایی اربعین با تست ها و آزمایش های لحظه ای و آموزش های لازم می تواند خطاهای احتمالی که به فساد مواد غذایی منجر می شود را به حداقل برساند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، یک شرکت دانش بنیان، دارای تیمی از متخصصان آزمایشگاهی با تجربه همچون میکروبیولوژیست ها، شیمیدانان و کارشناسان تست مواد غذایی است که می توانند طیف گسترده ای از مواد غذایی، محصولات مصرفی، آرایشی و بهداشتی و نمونه های دیگر را تحلیل و بررسی کنند.
این شرکت که به عنوان عضوی فعال در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی فعالیت دارد و از سال ۱۴۰۰ به عنوان شرکت دانش بنیان معرفی شده همچون شرکت هایی است که مرداد ماه سال جاری در «رویداد همکاری فناورانه در خدمت رسانی به زائران اربعین» شرکت کرده و ایده خلاقانه خودرا برای مسیر راهپیمایی اربعین ارائه کرده است.
مجتبی محمدزاده وظیفه مدیر عامل این شرکت درباب کاربست ایده خلاقانه این شرکت برای راهپیمایی اربعین اظهار داشت: خدماتی که شرکت ما ارائه می کند، مربوط به ارائه خدمات بهداشتی برای موکب هایی است که به تهیه موادغذایی مبادرت دارند و طی آن ما پیوسته سلامت پرسنل و افرادی که تهیه مواد غذایی را در دست دارند و حتی مواد غذایی ای که از شهرهای مختلف به موکب ها می رسند را بررسی و چک می نماییم.
وی درباب ضرورت این اقدام بهداشتی و سلامت محور اضافه کرد: باتوجه به گرمی هوا، آلودگی و فساد پذیری مواد غذایی احتمال بالایی دارد، مضاف بر این که این جنس از آلودگی ها اغلب نوعی پاندمی و اپیدمی ایجاد می کنند و موجب می شود افراد زیادی در آن مسیر گرفتار بیماری شوند.
مدیر عامل این شرکت افزود: ایده ما این است که بتوانیم با یکسری آزمایش های معمول و اولیه مواد غذایی مشکل دار را کنار زده و آموزش های اولیه بهداشتی را به آن افرادی که در تهیه مواد غذایی شرکت می کنند، ارائه نماییم.
محمد زاده وظیفه درباب امکانات لازم برای عملیاتی کردن ایده شرکت، اظهار داشت: موکب یک در دو متر در مسافت های مشخص، برای عملیاتی کردن این ایده کفایت می کند و تنها امکاناتی که برای ارائه این خدمت نیاز داریم، برق است.
وی همین طور در خصوص، مزیت کاری که این شرکت در جریان پیاده روی اربعین حسینی می تواند انجام دهد، اظهار داشت: این تست ها و آزمایش ها در لحظه به انجام می رسد و مراجعه حضوری به موکب ها و دادن مشاوره و آموزش های لازم هم می تواند خطاهای احتمالی که به فساد مواد غذایی منجر می شود را به حداقل برساند.


منبع:

1402/06/17
14:31:24
5.0 / 5
490
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد