معاون علمی در اجلاس سران گروه ۷۷؛

ایجاد ۴۰۰ هزار شغل با کیفیت به دست دانش بنیان ها

ایجاد ۴۰۰ هزار شغل با کیفیت به دست دانش بنیان ها

اسمارت کاور: به گزارش اسمارت کاور، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور اظهار داشت: در سال 2021، اقتصاد دیجیتال نزدیک به 17 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی برابر با 20 تریلیون دلار را به خود اختصاص داد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در اجلاس سران گروه ۷۷ که در کوبا انجام شد اظهار داشت: در دو دهه گذشته ایران فعالانه از ایجاد اکوسیستم های نوآوری بوسیله ترویج و توسعه شرکت های دانش بنیان، تولید مبتنی بر دانش، ابلاغ قوانین پشتیبانی از بنگاه های دانش بنیان و تحول تولید دانش بنیان حمایت کرده است.
وی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان در ایران ۴۰۰ هزار شغل باکیفیت به وجود آورده اند که بیشتر آنها توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی اداره می شود.
دهقانی فیروزآبادی در ادامه درباب اقتصاد دیجیتال اظهار داشت: اقتصاد دیجیتال این توانمندی را دارد تا سبب ارتقای کشورها بوسیله ایجاد اشتغال و پیشبرد نوآوری شود.
وی اشاره کرد: در سال ۲۰۲۱ اقتصاد دیجیتال نزدیک به ۱۷ درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی برابر با ۲۰ تریلیون دلار را به خود مختص کرده است.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور اضافه کرد: می توانیم بوسیله تامین مالی برنامه های تحقیقاتی مشترک و تشکیل کنسرسیومی از شرکت های دانش بنیان متخصص در فناوری های نمک زدایی ایده ها را به واقعیت تبدیل نماییم.
دهقانی فیروزآبادی با اعلان اینکه اقتصاد دیجیتال با بوجودآوردن اشتغال و نوآوری زمینه ساز ارتقای کشورها می شود، اظهار داشت: نمونه ای از تحول اقتصاد دیجیتال در ایران نرم افزارهای کاربردی کرایه ماشین سواری است.
وی افزود: در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۰ میلیون کاربر ایرانی برابر با ۷۳ درصد از جمعیت ایران بوسیله یک میلیارد سفر از خدمات این شرکتها استفاده کردند.
گذار از اقتصاد مبتنی بر نیروی کار و منابع به اقتصاد مبتنی بر تکنولوژی و نوآوری
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور با اعلان اینکه اقتصاد مبتنی بر تکنولوژی و نوآوری راهکار مناسب خیلی از چالش های ماست، اضافه کرد: با اجتناب از خام فروشی منابع و مواهب طبیعی، بهره مندی از سرمایه انسانی توانمند، ارتقای موقعیت خود در زنجیره ارزش جهانی، پرورش شرکتها و صنایع پیشرفته، شکل دادن به اکوسیستم های نوآوری پویا و مقابله با مهاجرت فارغ التحصیلان دانشگاهی، اقتصاد مبتنی بر تکنولوژی و نوآوری محقق می شود.
تبدیل ایده ها به واقعیت با تشکیل کنسرسیوم دانش بنیان ها
وی اضافه کرد: می توانیم بوسیله تامین مالی برنامه های تحقیقاتی مشترک و تشکیل کنسرسیومی از شرکت های دانش بنیان متخصص در فناوری های نمک زدایی ایده ها را به واقعیت تبدیل نماییم.
دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: بوسیله تشخیص فوریت موضوعات و اجرائی کردن راهکارهای مبتنی بر تکنولوژی و نوآوری راه را برای آینده ای پایدار و کامیاب هموار نماییم.


منبع:

1402/06/26
14:14:29
5.0 / 5
349
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد