در ششمین جایزه ملی تعالی نگهداری تاكید شد؛

استفاده از فناوری های نوظهور در مدیریت دارایی های ایران

استفاده از فناوری های نوظهور در مدیریت دارایی های ایران

اسمارت کاور: در ششمین جایزه ملی تعالی نگهداری بر استفاده از آینده پژوهی و فناوری های نوظهور در عرصه نگهداری و مدیریت دارایی های ایران تاکید شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، مجید عمیدپور در همایش ششمین دوره جایزه ملی نگهداری که در پژوهشگاه نیرو انجام شد در عرصه بهره برداری بهینه از سرمایه های وزارت نیرو که در گروی پیاده سازی نظام نوین مدیریت دارایی های فیزیکی است، اظهار داشت: برخی اوقات احساس می شود مدیریت دارایی به فراموشی سپرده شده پس نیاز است منابع و دارایی های کشور مدیریت شود. بطور مثال براورد این است که در عرصه تولید برق، یک میلیارد دلار است این سرمایه به چرخش است اگر بتوان از دانش افراد مختلف در این زمینه استفاده کرد، مدیریت خوبی صورت می گیرد. وی ادامه داد: بطور مثال در چند ماه آتی، باید عدد عظیمی را صرف تعمیرات اساسی نیروگاه های کشور نماییم پس موضوع انجمن نت(نگهداری و تعمیرات) بسیار اهمیت دارد. عمیدپور با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: آمادگی داریم بخش خصوصی و این شرکتها که صاحب تجربه هستند، در کارهای وزارت نیرو به ما کمک کنند در وزارت نیرو امکاناتی در عرصه شرکت های دانش بنیان داریم پس از فعالیت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان استقبال می نماییم تا مدیریت دارایی های فیزیکی صورت بگیرد. مجید عمیدپور در همایش ششمین دوره جایزه ملی نگهداری که در پژوهشگاه نیرو انجام شد در عرصه بهره برداری بهینه از سرمایه های وزارت نیرو که در گروی پیاده سازی نظام نوین مدیریت دارایی های فیزیکی است، اظهار داشت: برخی اوقات احساس می شود مدیریت دارایی به فراموشی سپرده شده پس نیاز است منابع و دارایی های کشور مدیریت شود. بطور مثال براورد این است که در عرصه تولید برق، یک میلیارد دلار است این سرمایه به چرخش است اگر بتوان از دانش افراد مختلف در این زمینه استفاده کرد، مدیریت خوبی صورت می گیرد. وی ادامه داد: بطور مثال در چند ماه آتی، باید عدد عظیمی را صرف تعمیرات اساسی نیروگاه های کشور نماییم پس موضوع انجمن نت(نگهداری و تعمیرات) بسیار اهمیت دارد. عمیدپور با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: آمادگی داریم بخش خصوصی و این شرکتها که صاحب تجربه هستند، در کارهای وزارت نیرو به ما کمک کنند در وزارت نیرو امکاناتی در عرصه شرکت های دانش بنیان داریم پس از فعالیت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان استقبال می نماییم تا مدیریت دارایی های فیزیکی صورت بگیرد.
جبارعلی ذاکری رییس کمیته علمی جایزه ملی تعالی نگهداری، اظهار داشت: نقش و اهمیت برگزاری چنین کارهایی در تعیین شرکت هایی که موفق شدند در نگه داری و تعمیر در موضوع نت(نگهداری و تعمیرات) قدمهای موثری بردارند و موجب بهبود مستمر همین طور ارتقای راندمان و پیشرفت و توسعه مجموعه های خود شوند گام موثری است.
ذاکری بیان کرد: تعداد شرکت هایی که در عرصه فعالیت جدید وارد رقابت شدند، افزایش پیدا کرد امیدواریم اثرات این حضور و فعالیت در بحث های اقتصادی و عملکردهای شرکتها مشخص شود.
وی اظهار داشت: نخستین گام برای توسعه نگهداری ها و مدیریت دارایی ها در مجموعه ها، تغییر باوران مدیران ارشد سازمان هاست در سازمان هایی که این باور را دارند شاهد موفقیت های خوبی بودیم پس یکی از تکالیف ما فعالان در عرصه نت، تغییر نگاه مدیران به مقوله نت است البته باید فرهنگ سازی در سازمان ها شکل بگیرد.
رئیس کمیته علمی جایزه ملی تعالی نگهداری اظهار داشت: انجمن نگهداری نت ایران، این گام را موثر می داند و در اولویت برنامه های خود قرار می دهد.
وی بیان کرد: بحث تغییری که در عنوان انجمن داده شده، اضافه کردن بخش دارایی های فیزیکی مورد توجه بوده است این مساله مقوله ای است که در کنار نت مفهوم پیدا می کند و برای ارتقای راندمان در سازمان و بهبود فرایندها می تواند مکمل کارهای انجمن باشد.
وی اشاره کرد: از سال قبل ملی شدن جایزه به تصویب سازمان راندمان ایران رسیده است که این امر نشان از اهمیت موضوع برای سازمان ملی راندمان را زیاد می کند چونکه با بررسی ارزیابی فرایندها ملی بودن جایزه تایید شده است.
ذاکری اضافه کرد: استفاده از آینده پژوهی و فناوری های نوظهور در عرصه نت نیازمند همت جمعی است کاربرد هوش مصنوعی در نت و موارد مشابه می توان قدمهای موثری را در این میان تحقق بخشد.
سعید رمضانی، رییس هیات مدیره انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران نیز در حاشیه همایش ششمین دوره جایزه ملی نگهداری که در پژوهشگاه نیرو برگزار گردید، اظهار داشت: بحثی که در کشور مهمست نگهداشت نوآوری در راندمان است باید به طرق مختلف، راندمان را در عرصه دارایی ها بوسیله نواوری افزایش دهیم.
وی اضافه کرد: مطالبه سازمان ملی راندمان و معاون رئیس جمهور از شرکت های دولتی و خصوصی، نگهداری از دارایی ها بوسیله نواوری است. این که چه کسی می تواند برای نگهداری از تجهیزات خلق نوآوری انجام دهد مهم می باشد. نوآوری بوسیله تخریب خلاق، سیستم های نابهره ور را از بین می برد.
رمضانی اظهار داشت: نوآوری از طرف شرکت های دانش بنیان نیز اهمیت دارد باید سیاستگذاری نماییم تا ظرفیت و سرمایه های این شرکتها در عرصه دارایی را به کار بگیریم.
رئیس هیات مدیره انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران اشاره کرد: کشوری که مردم آن از نگهداری کردن، پول به دست نیاورند از خراب شدن و تعمیر پول در می آورند.
وی همین طور درباره ی همکاری شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: باید این شرکتها حمایت خودرا داشته باشند چونکه ارتباط داده ای و نرم افزاری در ساخت تجهیزات مهم می باشد.
ضرورت نگهداشت و مدیریت دارایی ها باتوجه به تحریم ها
همچنین نوید نصر دبیر انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران با اشاره به فعالیت این انجمن اظهار داشت: انجمن نگهداری از سال ۸۳ بمنظور ارتقای فرهنگ صحیح نگهداری و راندمان در صنایع شکل گرفته است و در سال ۹۶، جایزه ملی نگهداری با هدف تببین ارزش و جایگاه پرداختن اصولی به نگهداشت دارایی راه اندازی و تاسیس شد.
وی اضافه کرد: باتوجه به تحریم ها در کشور ضرورت نگهداشت و مدیریت دارایی ها اهمیت بالایی دارد تا بهترین و بیشترین ارزش نصیب جامعه و شرکت های مختلف شود.
نصر بیان کرد: خلا بزرگ تحریم ها در کشور اجازه نمی دهد تا از انتقال تکنولوژی و استفاده از فناوری های روز دنیا بهره مند شویم که شرکت های دانش بنیان باید این خلا را در امتداد مدیریت بهینه، ساماندهی کنند.
دبیر انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران اضافه کرد: تاکید ما نوآوری راندمان است شرکت های دانش بنیان باید تلاش کنند تولید، ساخت و بومی سازی قطعات همین طور به روز اوری فناوری را مدیریت کنند تا دارایی ها نیز مدیریت شود.
وی در آخر اصرار کرد عرصه برای حضور فعال شرکت های دانش بنیان وجود دارد امیدواریم بیش از پیش شاهد حضور شرکتها در این جهت باشیم.


منبع:

1402/06/28
15:53:20
5.0 / 5
352
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد