گوگل پادکست تعطیل می شود

گوگل پادکست تعطیل می شود

به گزارش اسمارت کاور، گوگل اعلام نمود اپلیکیشن «گوگل پادکست» را در سال ۲۰۲۴ تعطیل کرده و «یوتیوب موزیک» را به خانه جدید پادکست ها تبدیل می کند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، تعطیلی «گوگل پادکست» در جهت تغییرات گسترده برای انتقال شنوندگان برخط به «یوتیوب موزیک» به انجام می رسد. گوگل اوایل سال میلادی جاری اعلام نموده بود «یوتیوب موزیک»، پشتیبانی از پادکست ها را در آمریکا آغاز می کند و تا آخر سال، در سطح جهانی گسترش خواهد داد. این شرکت به تازگی اعلام نموده بود که امکان بارگزاری فیدهای آر اس اس به یوتیوب را تا انتهای سال برای پادکسترها فراهم می آورد.

اکنون گوگل اعلام نموده است که می خواهد سرمایه گذاری در تجربه پادکست در «یوتیوب موزیک» را افزایش داده و این سرویس را به مقصد علاقمندان پادکست تبدیل کند.

با این حال، تبدیل «یوتیوب موزیک» به خانه جدید پادکست ها، به معنای منتقل کردن کاربران از «گوگل پادکست» است. این شرکت اشاره کرد این اقدام منعکس کننده اینست که مردم به چه گوش می دهند. حدود ۲۳ درصد از کاربران هفتگی پادکست در آمریکا می گویند «یوتیوب»، سرویسی است که بیشتر از آن استفاده می نمایند و تنها چهار درصد از «گوگل پادکست» استفاده می نمایند.

گوگل برای مساعدت با کاربران برای مهاجرت به «یوتیوب موزیک»، ابزاری را برای کاربران «گوگل پادکست» عرضه خواهد نمود تا فیدهای آر اس اس پادکست را به کتابخانه «یوتیوب موزیک» اضافه کنند. ابزارهای مهاجرت هنوز موجود نیست اما این شرکت در هفته ها و ماه های آتی روی این ابزارها کار کرده و آنها را به همه کاربران عرضه خواهد نمود.

گوگل برای افزایش قدرت رقابت «یوتیوب موزیک» با اسپاتیفای، اپل موزیک و آمازون موزیک، به تدریج کاربران را از محصولات قدیمی به این سرویس هدایت می کند. «یوتیوب موزیک» در سال ۲۰۲۰، استراتژی انتقال مشابهی را عرضه نمود تا شنوندگان موسیقی را از «گوگل پلی موزیک» قبل از تعطیلی آن در همان سال، منتقل کند.

با این حال، پادکست ها، محصول دشوارتری هستند چونکه خیلی از کاربران برای شنیدن آنها به یوتیوب رجوع می کنند نه خود اپلیکیشن «گوگل پادکست» و «یوتیوب موزیک» تا همین اواخر، برای پشتیبانی از پادکست ها، آماده نبوده است.

بر اساس گزارش وبسایت تِک کرانچ، با این اقدام گوگل، اپل تنها بازیگر بزرگی خواهد بود که هنوز موسیقی و پادکست را یکجا، یکپارچه نکرده است.
1402/07/06
18:59:38
5.0 / 5
209
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد