جریمه ۱۱۱ میلیون دلاری شرکت های آمریکایی جهت استفاده از واتساپ

جریمه ۱۱۱ میلیون دلاری شرکت های آمریکایی جهت استفاده از واتساپ

اسمارت کاور: اسمارت کاور: رگولاتورهای آمریکا، هشت شرکت را مجموعا 111 میلیون دلار به سبب استفاده از واتساپ و سایر کانال های پیام رسانی تائید نشده برای مذاکرات تجاری، جریمه کردند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام نمود که هشت شرکت کارگزاری و واسطه گری، مشاوران سرمایه گذاری و آژانس اعتبارسنجی، همچون پرلا واین برگ، اینتراکتیو بروکرز، فیفت ترد سکیوریتیز و نووین سکیوریتیز موافقت کرده اند که مجموعا ۹۱ میلیون دلار جریمه به این رگولاتور بپردازند.

شرکت اینتراکتیو بروکرز همین طور موافقت نمود که ۲۰ میلیون دلار به کمیسیون معاملات آتی کالا بپردازد تا اتهامات مربوطه را حل و فصل کند.

رویترز برای نخستین بار در اوایل هفته گذشته گزارش داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درحال نزدیک شدن به توافق با چندین شرکت وال استریت بر سر کوتاهی در ثبت سوابق است.

توافق های اخیر، نشان دهنده تازه ترین اقدامات اجرائی در برخورد دو ساله کمیسیون بورس و اوراق بهادار با استفاده وال استریت از اپلیکیشن های پیامرسان تائید نشده است که تا حالا به صدور بیش از دو میلیارد دلار جریمه منتهی شده است.

از آنجا که شرکت ها، کانال های پیامرسان شخصی را زیر نظر نمی گیرند، استفاده از آنها برای بحث درباره ی کسب وکار، موجب می شود کارفرمایان تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار، الزامات ثبت تمام ارتباطات تجاری را زیر پا بگذارند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام نموده که چنین سوابقی برای محافظت در مقابل کلاهبرداری و سایر تخلفات لازم است.

این کوتاهی ها شامل کارمندان در سطوح مختلف اختیارات، همچون سرپرستان و مدیران ارشد بوده است.

آژانس های اعتبارسنجی «دی بی آر اس اینک» و «کِرول بوند ریتینگ» موافقت کردند که به ترتیب هشت میلیون و چهار میلیون دلار بپردازند.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام نمود کارمندان هر دو شرکت در حفظ ارتباطات الکترونیکی، همچون پیام های خارج از کانال در دستگاه های شخصی و کاری اهمال نموده اند. آژانس «دی بی آر اس اینک» همین طور به تخلفات مربوط به رتبه بندی تعدادی از اوراق بهادار تجاری با پشتوانه وام مسکن متهم شد.

منبع:

1402/07/09
08:42:16
5.0 / 5
254
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد