وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

دسترسی ۵۰۰۰ روستای جدید به اینترنت طی ۲۵ ماه

دسترسی ۵۰۰۰ روستای جدید به اینترنت طی ۲۵ ماه

به گزارش اسمارت کاور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: بیش از 5000 روستای جدید در 25 ماه گذشته به اینترنت پرسرعت به شبکه ارتباطی کشور متصل شده اند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، شبکه ملی اطلاعات همچون طرح هایی است که می تواند روند اتصال روستاها به اینترنت را تسریع کند؛ بدین سبب یکی از مهم ترین اهداف این شبکه را می توان برقراری عدالت اجتماعی با اتصال روستاها به اینترنت نام برد. در این راستا، با روی کار آمدن دولت سیزدهم، دسترسی روستاها به اینترنت مهم در صدر برنامه های مسئولان در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت. شبکه ملی اطلاعات از مهم ترین پروژه های وزارت ارتباطات شمرده می شود و طبق گفته مسئولان در آغاز دولت سیزدهم پیشرفت این شبکه ۲۳ درصد رشد داشته اما در حال حاضر این پیشرفت به ۶۰ درصد رسیده و مقرر است تا انتهای سال این عدد به ۷۵ درصد برسد.

در همین رابطه بتازگی عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی به مناسبت روز روستا و عشایر اظهار داشت: ۱۵ مهر روز روستا و عشایر نامگذاری شده است و بنده و همکارانم خوشحالیم که با اتصال بیش از ۵۰۰۰ روستای جدید در ۲۵ ماه گذشته با اینترنت پرسرعت به شبکه ارتباطی کشور، انگیزه ها را برای ماندن در روستا و آبادانی آن بیشتر کرده ایم.

وی اضافه کرد: امیدوار هستم تا انتهای سال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار طعم شیرین فناوری را تجربه کنند.

گفتنی است وی اواخر تابستان درباره ی اقدامات انجام شده طی دو سال قبل در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سیستان و بلوچستان اعلام نمود که در این دو سال با اعتباری بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان، ضمن ۱۲۰۰ کیلومتر فیبرکشی، بیش از ۷۷۰ روستای جدید را در این استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پر سرعت متصل کردند.

منبع:

1402/07/17
11:55:35
5.0 / 5
252
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد