توسعه همکاریهای دوجانبه ایران و ژاپن در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات

توسعه همکاریهای دوجانبه ایران و ژاپن در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات

اسمارت کاور: مدیران ارتباطات ایران و ژاپن طی دیداری که در حاشیه مجمع حکمرانی اینترنت در شهر کیوتو برگزار گردید، بر گسترش همکارهای متقابل در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نمودند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، مجمع حکمرانی اینترنت، یکی از مهم ترین نتایج اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی WSIS ۲۰۰۳ و یک بستر فراگیر برای مشارکت ذی نفعان در مباحث سیاستی اینترنت، ارائه راهکار برای موضوعات، چالش های مشترک، تسریع دسترسی جوامع به اینترنت و نیز هنجارسازی در عرصه حکمرانی فضای مجازی است.

در همین رابطه محمد خوانساری- معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران- در حاشیه مجمع حکمرانی اینترنت (IGF۲۰۲۳) با یوشیدا، معاون وزیر امور داخلی و ارتباطات ژاپن دیدار نمود. در این جلسه، ژاپن تمایل خودرا برای توسعه همکاریهای دوجانبه در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز کرد و انتقال تجربیات بطور متقابل مورد تاکید قرار گرفت.

در این دیدار رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اهمیت گسترش روابط تاریخی و حسنه میان دو کشور، از آمادگی ایران و ژاپن برای تبادل تجربیات در عرصه سیاست گذاری و تنظیم گری ارتباطات و فناوری اطلاعات یاد کرد و خواهان برگزاری دوره های آموزشی، پژوهشی، سمینارهای مشترک و همکاری در مراجع و نهادهای بین المللی در حوزه تنظیم گری شد. در همین راستا، یوشیدا، معاون وزیر ارتباطات ژاپن نیز ضمن استقبال از تقویت و گسترش همکاریهای دو کشور در عرصه های تخصصی فناوری، بر حفظ و توسعه کانال های ارتباطی و ادامه دیدارهای مقامات دو کشور اصرار کرد.

طبق اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، در مراسم افتتاحیه این مجمع فومیو کیشیدا-نخست وزیر ژاپن- حضور یافت و بر چگونگی مدیریت هوش مصنوعی و بررسی چالش های آن پرداخت.

منبع:

1402/07/20
17:07:43
5.0 / 5
321
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد