اخراج ۱۴ هزار کارمند توسط نوکیا

اخراج ۱۴ هزار کارمند توسط نوکیا

اسمارت کاور: شرکت نوکیا در واکنش به رکود بازار شبکه های نسل پنجم، می خواهد حداکثر 14 هزار موقعیت شغلی که معادل 16 درصد از کارکنانش است را حذف کند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، شرکت فنلاندی نوکیا در اطلاعیه ای اعلام نمود با این اقدام، ۱۰ تا ۱۵ درصد از مخارج مربوط به پرسنل نوکیا، کاهش می یابد و حداکثر ۴۰۰ میلیون یورو (۴۲۱ میلیون دلار) در سال ۲۰۲۴ و ۳۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۲۵ برای این شرکت سازنده تجهیزات شبکه موبایل، صرفه جویی به همراه خواهد داشت.

سازندگان تجهیزات نسل پنجم (۵G) به سبب کاهش مخارج سرمایه از طرف شرکت های مخابراتی در آمریکا و اتحادیه اروپا، با افت فروش روبرو شده اند. شرکت سوئدی اریکسون هفته جاری، دورنمای تیره و تاری ارائه و اعلام نمود ضعف بازار در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ و بعد از آن، ادامه خواهد یافت.

نوکیا هم درآمد ضعیفتر از حد مطلوبی را گزارش و اعلام نموده است رکود بازار شبکه های موبایل، شدیدتر از پیش بینی های قبلی این شرکت بوده است. سود عملیاتی خالص نوکیا در سه ماهه سوم امسال، ۴۲۴ میلیون یورو (۴۶۷ میلیون دلار) بود که ضعیفتر از ۵۴۵.۲ میلیون یورو پیش بینی شده توسط مفسرین بود. این شرکت حالا افت ۹ درصدی کل بازار شبکه های موبایل در سال ۲۰۲۳ را پیش بینی می کند.

پِکا لاندمارک، مدیرعامل نوکیا در اطلاعیه ای اعلام نمود فروش خالص شبکه های موبایل، ۱۹ درصد کاهش پیدا کرده است برای اینکه ما شاهد ملایم شدن روند توسعه شبکه های نسل پنجم در هند هستیم و رشد بازار این کشور دیگر برای جبران کندی بازار آمریکای شمالی، کافی نیست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نوکیا فروش کل سال خودرا ۲۳.۲ تا ۲۴.۶ میلیارد یورو پیش بینی کرده است.

منبع:

1402/07/28
18:39:21
5.0 / 5
258
تگها: سرمایه , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد