هوش مصنوعی و زیست فناوری، محورهای اصلی تفاهم نامه جهاد دانشگاهی و مرکز ملی فضای مجازی

هوش مصنوعی و زیست فناوری، محورهای اصلی تفاهم نامه جهاد دانشگاهی و مرکز ملی فضای مجازی

اسمارت کاور: رؤسای جهاد دانشگاهی و مرکز ملی فضای مجازی در امتداد ایجاد زمینه های لازم برای همکاری پایدار، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، امروز، یکشنبه ۷ آبان ماه تفاهم نامه همکاری جهاد دانشگاهی و مرکز ملی فضای مجازی به امضای دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاد دانشگاهی و دکتر سیدمحمدامین آقامیری دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی رسید.
در آغاز این جلسه، دکتر حسن مسلمی نائینی جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم نمود.
دکتر مسلمی نائینی با ابراز خرسندی از ارتباطی که با امضای این تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و مرکز ملی فضای مجازی ایجاد خواهد شد، بیان کرد: در سالهای اخیر، جهاد دانشگاهی در عرصه های مختلف فناوری توانایی خودرا نشان داده است.
وی با اشاره به این که خصوصاً در عرصه های پزشکی، سلول درمانی و حوزه هایی که پژوهشگاه رویان چه در داخل و چه در خارج از کشور فعالیت می کند، اقدامات ممتازی انجام شده است، اضافه کرد: امیدواریم این ارتباط به وجود آمده به هر دو سازمان کمک نماید تا بتوانیم کاری در خور انجام دهیم و عقب افتادگی ها در عرصه مطالعات عملکردی مغز و کامپیوتر و همین طور هوش مصنوعی را در کشور جبران نماییم.
رییس جهاد دانشگاهی با اعلان اینکه امیدواریم با امضا و اجرائی شدن این تفاهم نامه کارهای بزرگی انجام گیرد تاکید کرد: هر دستگاهی که در پروژه ای به جهاد دانشگاهی کمک کرده، خودش بیش از مزایا و نعمات آن بهره برده است.
دکتر مسلمی نائینی در آخر سخنانش اظهار داشت: ان شاءالله با امضای این تفاهم نامه همکاری، موجبات خیر و برکت و اعتلا و پیشرفت بیشتر کشور را شاهد باشیم.
در ادامه این جلسه، دکتر سیدمحمدامین آقامیری بیان کرد: فضای مجازی در دنیا درحال پیشرفت و توسعه است و روزی تفریحات ما پارک، سینما و تئاتر بود، اما امروز اقتصاد، رفت و آمدها، اجتماع ها، تبادل افکار و اخبار و... موضوعات مبتلا به داخل آنست.
وی با اشاره به این که ما در عرصه توسعه خدمات فضای مجازی نقش آفرینی می نماییم که این امر موجب می شود تا کشور پایدار و استوارتر شود، افزود: بطور مثال ساخت گیرنده های رادیویی توسط جهاد دانشگاهی که روزی مشکل کشور را حل کرد و حرکت مثبتی بود، در عرصه خدمات فضای مجازی نیز نیاز به چنین حرکت هایی داریم.
دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: همانطور که در فضای فیزیکی تولید محصولات توسعه ای را سرلوحه کار خود قرار داده ایم، باید بخش جدی از کار را برای توسعه خدمات در فضای مجازی بگذاریم که هر چه قدر پیش برویم خودرا بیشتر نشان میدهد.
دکتر آقامیری با اعلان اینکه فضای مجازی کمک می نماید تا در فضای فیزیکی بتوانیم کارهایی را انجام دهیم که همچون آنها بحث هوشمندسازی است، اظهار داشت: می توانیم با افزایش توانمندی در عرصه هوشمندسازی زندگی را در فضای فیزیکی بیشتر ایجاد نماییم.
وی با تکیه بر این که امضای این تفاهم نامه فتح بابی است تا آماده همکاری در پروژه های بیست و هفت گانه و پروژه هایی که در آینده به آن اضافه می شود، باشیم و در موضوعات مختلف همکاری نماییم، اظهار داشت: امیدواریم با همکاری جهاددانشگاهی این امکانات و فرصت را غنیمت بشمریم و توسعه دهیم تا نتیجه آنرا در زندگی مردم و جامعه شاهد باشیم. ان شاءالله نکات مطرح شده در تفاهم نامه را با قدرت و سرعت پیش ببریم و سریع تر شاهد نتایج آن باشیم.
به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، این تفاهم نامه بمنظور ایجاد زمینه های لازم برای همکاری پایدار بین جهاد دانشگاهی و مرکز ملی فضای مجازی به امضاء رسیده است.
معرفی اولویت های پژوهشی در موضوعات مرتبط مشارکت در انجام آنها، تبادل دستاوردها و پژوهش های انجام شده با موضوعات هوش مصنوعی- زیست فناوری در برای استفاده از ظرفیتهای موجود و هم افزایی، بهره مندی متقابل در حوزه تبادل اطلاعات علمی- پژوهشی، همکاری و مشارکت در برگزاری دوره های مختلف پژوهشی و آموزشی، نشست ها و سمینارهای علمی در امتداد اهداف مشترک، پشتیبانی از پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی در حوزه های علمی و آموزشی، در رابطه با هوش مصنوعی- زیست فناوری، تبادل تجارب، مهارت ها، توانایی ها و معلومات در حوزه های در رابطه با هوش مصنوعی - زیست فناوری و... همچون زمینه های همکاری مطرح شده در این تفاهم نامه همکاری است.
منبع:

1402/08/08
14:55:36
5.0 / 5
278
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد