استفاده آسترازنکا از ترکیب نانو و هوش مصنوعی برای توسعه دارو

استفاده آسترازنکا از ترکیب نانو و هوش مصنوعی برای توسعه دارو

به گزارش اسمارت کاور، شرکت آسترازنکا با خرید لیسانس از شرکت نانوفرم به فناوری هوش مصنوعی معروف به STARMAP دسترسی پیدا کرد. این فناوری برای پایش مولکول ها به منظور توسعه محصولات دارویی قابل استفاده می باشد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، Starmap شرکت نانوفرم یک نسخه هوش مصنوعی دیجیتال است که به نام گسترش کنترل شده فناوری راهکارهای فوق بحرانی (CESS) خوانده می شود. این فناوری امکان ایجاد نانوذرات API را مستقیماً از محلول امکان پذیر می کند، که به شرکت اجازه می دهد تا تصمیم بگیرند که کدام مولکول ها باید به صورت فرمولاسیون نانویی استفاده شوند.
این فناوری آنلاین، که با موفقیت ارزیابی فناوری را در مطالعات امکان سنجی بالینی پشت سرگذاشته است، به مشتریان این امکان را می دهد تا تعداد زیادی از آزمایش را از راه دسکتاپ خود انجام دهند.
این فناوری امنیت و محرمانه بودن، مقیاس پذیری، چابکی و بینش های جدید را به کاربران به ارمغان می آورد. برپایه قراردادی که میان دو شرکت امضا شده، نانوفرم به استرازنکا اجازه می دهد تا با انتخاب بهترین انتخابهای مولکولی، به غربالگری مولکولی بپردازد. علاوه بر این فراهمی زیستی بالاتر، تمایز میان گروههای هدف و فرمولاسیون را بهبود می بخشد.
شرکت نانوفرم در این قرارداد اجازه دسترسی به اطلاعات مولکول های غربال شده با فناوری Starmap را پیدا می کند، غربالگری که برای مدیریت مولکول های مناسب به منظور تولید داروها صورت می گیرد.
علاوه بر این، هر دو شرکت به صورت مشترک مفاهیم و راهبردهای نوآورانه توسعه محصول را با هم به اشتراک می گذارند. کریستین جونز، مدیر ارشد تجاری نانوفرم می گوید: «همکاری با دیگر شرکت ها برای توسعه داروهای جدید ضروری می باشد. با ترکیب رویکرد Starmap مبتنی بر هوش مصنوعی و فناوری نانو می توانیم به سرعت بخشیدن به اهداف توسعه دارو در استرازنکا کمک نماییم.»
در سپتامبر سال ۲۰۱۹، نانوفرم و آسترازنکا برای ارزیابی فناوری CESS نانوفرم در طیف وسیعی از محصولات دارویی اختصاصی آسترازنکا همکاری کردند. هدف از این مطالعه ارزیابی این مورد بود که آیا فناوری CESS می تواند در سرتاسر زنجیره ارزش دارویی عرضه شود.


منبع:

1402/08/09
16:13:03
5.0 / 5
352
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد