توسط دو شركت مالزیایی؛

روغن موتور تقویت شده با گرافن به بازار عرضه می شود

روغن موتور تقویت شده با گرافن به بازار عرضه می شود

به گزارش اسمارت کاور، شرکت نانومالزیا با همکاری شرکت میکرواتو تکنرولوژیز مبادرت به عرضه روان کننده های خودرو می کند، روان کننده هایی که در خودرو ها استفاده می شود و با کمک گرافن بهبود یافته است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، این پروژه که در سال ۲۰۱۸ شروع شده، نقطه عطف قابل توجهی در صنعت خودرو و بخش انرژی است و پتانسیل فناوری نانو در تقویت عملکرد و پایداری خودرو را نشان میدهد.
دکتر رضال خیری احمد، مدیرعامل شرکت نانومالزیا می گوید: «ما انتظار داریم که این پروژه دارای تأثیرات اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی باشد. سیاست ملی انرژی و نقشه راه انتقال انرژی ملی، راندمان انرژی را به عنوان یک رویکرد فوری در راستای کاهش انتشار کربن معرفی کرده است. نوآوری کارآمد انرژی ما پاسخی به این نیاز است.»
وی اضافه کرد: «این روان کننده تازه توسعه یافته موجب افزایش راندمان انرژی بوسیله مزایای قابل توجهی، همچون اصطکاک پایین، اتلاف گرمای بالاتر و افزایش ثبات اکسیداتیو شده در نتیجه نوید انتشار کربن پایین تر، ماندگاری طولانی تر و افزایش طول عمر موتور را می دهد.»
میکرواتو تکنرولوژیز یک استارتاپ به سرپرستی پروفسور دکتر محمد خالد، دکتر عبدالخالیق راشد و محمد موزامل است که در این کار مشترک حضور داشته و نوآوری را تقویت می کند. آنها درحال استفاده از تخصص بخش تحقیق و توسعه شرکت سان وی (Sunway) هستند تا این روان کننده را که با گرافن بهبود یافته برای بهینه سازی خودرو به کار ببرند. گرافن سبب افزایش پایداری و بهبود عملکرد روغن می شود.
پیش بینی می شود تجاری سازی گرافن فنوم (نام تجاری Infinoil) موجب تحریک اقتصاد محلی، تقویت رشد و ایجاد فرصت های شغلی شود و از این طریق به رشد ناخالص ملی مالزی کمک نماید.
پیش بینی می شود که بازار جهانی روغن موتور خودرو، در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۸٫۲۲ میلیارد دلار برسد.


منبع:

1402/08/11
13:09:47
5.0 / 5
289
تگها: شركت , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد