ودافون اسپانیا ۵ میلیارد دلار به فروش رسید

ودافون اسپانیا ۵ میلیارد دلار به فروش رسید

به گزارش اسمارت کاور، اپراتور ودافون اسپانیا با مبلغ ۵ میلیارد یورو به کمپانی Zegona که در قسمت ارتباطات، رسانه و فناوری اروپا فعالیت دارد، واگذار شده که دومین قرارداد بزرگ مدیرعامل جدید کمپانی ودافون است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، برپایه این قرارداد، ودافون ۴.۱ میلیارد یورو نقد و ۰.۹ میلیارد یورو سهام ترجیحی قابل بازخرید دریافت خواهد نمود.
مذاکرات بین دو شرکت در ماه سپتامبر شروع شده و مارگریتا دلا واله، مدیرعامل ودافون ضمن اشاره به چالش برانگیز بودن بازارهای ارتباطی که با با بازده پایین در بعضی مناطق رو به رو شده اند، گفته است: این قرارداد، گامی کلیدی در میزان رشد ماست و فرصتی را فراهم می آورد تا منابع خویش را در بازارهایی با ساختارهای پایدار و مقیاس محلی کافی متمرکز نماییم.
قابل ذکر است این دومین قرارداد بزرگ ودافون از زمان مدیرعاملی دلا واله است؛ پیش از این قرارداد ادغام این شرکت با اپراتور بریتانیایی Three UK منعقد شده بود.
مدیرعامل زِگونا هم ضمن ابراز خرسندی از این معامله اعلام نموده است: ما از این فرصت بازگشت به بازار مخابرات اسپانیا بسیار استقبال می نماییم چونکه این خرید، سومین معامله ما در اسپانیاست و با اتخاذ استراتژی مناسب، مطمئن هستیم که می توانیم ارزش قابل توجهی برای سهامداران خلق نماییم.
ازاین رو با عنایت به این که بازار اپراتورهای تلفن همراه اسپانیا بشدت رقابتی است، ودافون در تلاش است تا ارزش بازارش در کنار Orange MasMovil و رهبر بازار ارتباطی اسپانیا (Movistar) حفظ شود.
منبع:

1402/08/13
09:23:49
5.0 / 5
299
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد