با حضور وزیر ارتباطات؛

افتتاح پروژه فیبر نوری FTHH منازل و کسب و کارهای ساوه

افتتاح پروژه فیبر نوری FTHH منازل و کسب و کارهای ساوه

به گزارش اسمارت کاور، مرکزی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسافرت به ساوه طرح ملی فیبر نوری FTTH منازل و کسب و کارها در این شهرستان را افتتاح نمود.


نماینده شرکت شاتل در ساوه، ۱۸ آبان ماه در حاشیه افتتاح این پروژه به ایسنا اظهار داشت: شرکت شاتل با مشارکت شهرداری ساوه پروژه فیبر نوری و تست سرعت FTTH با پوشش صددرصدی را در این شهرستان اجرایی کرده است که از زیرساخت تا منزل مشترکین به صورت مستقیم متصل می شود و سرعت آن ۷۰ الی ۸۰ برابر اینترنتی است که الان مورد استفاده قرار می گیرد.
امیراحمد جمال اضافه کرد: شبکه فیبر نوری تا منزل یا FTTH فناوری جدیدی است که با استفاده از فیبر نوری، سرویسهای ارتباطی و سرویسهای بر بستر دیتا، با سرعت بسیار بالاتر از کابل های مسی در اختیار مشترکین قرار می گیرد.
وی افزود: اینترنت فیبر نوری نوعی از اتصال به پهنای باند اینترنت است که تجربه سرعتی از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه را با حداکثر کیفیت رقم می زند.
وی ضمن اشاره به این که این فناوری دارای دو خصوصیت منحصر به فرد است، اظهار داشت: در این فناوری تبادل داده ها به صورت لیزری صورت می گیرد ازاین رو هیچ گونه نویز یا اختلالی در تبادل داده در این بستر وجود ندارد.
جمال بیان نمود: در استفاده از فناوری های قدیمی تر مانند کابل مسی فاصله کاربر از مرکز مخابراتی یک عامل مهم در تجربه سرعت است ولی در این تکنولوژی فاصله از مرکز تاثیری در تجربه سرعت کاربران ندارد.
او با اشاره به اینکه فناوری فیبر نوری سال هاست در کشورهای توسعه یافته جایگزین خطوط مسی قدیمی تر شده است، اظهار نمود: شرکت شاتل هم به منظور تجربه بهتر کاربران از سرعت و کیفیت اینترنت مبادرت به گسترش زیرساخت مورد نیاز برای عرضه این سرویس کرده است.
وی اظهار داشت: در این نوع از سرویس ارتباط مرکز مخابراتی تا محل سکونت کاربر بر بستر فیبر نوری برقرار شده و اینترنت پرسرعت بر روی این بستر با سرعت ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه عرضه می شود.
به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که روز پنج شنبه ۱۸ آبان ماه به منظور بررسی مسائل در رابطه با این وزارت خانه و افتتاح چند طرح به استان مرکزی سفر کرده است در بدو ورود به این استان در گلزار شهدای ساوه واقع در آستان امامزاده سید علی اصغر ضد السلام حضور یافت و با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان این شهرستان ادای احترام کرد.
وزیر ارتباطات بعد از افتتاح این پروژه ساوه را به مقصد تفرش ترک کرد.
بررسی آخرین وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان های تفرش و شازند، حضور در شورای اداری استان و انعقاد تفاهمنامه FTTH اراک از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان مرکزی است.
منبع:

1402/08/18
13:08:18
5.0 / 5
228
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد