معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم:

بیشتر از ۱۰۲ هزار نفر در شرکت های نوآور و دانش بنیان اشتغال دارند

بیشتر از ۱۰۲ هزار نفر در شرکت های نوآور و دانش بنیان اشتغال دارند

به گزارش اسمارت کاور، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اظهار داشت: در کشور نزدیک به ۱۰ هزار واحد فناور داریم و ۱۰۲ هزار و ۳۰۰ شغل در این تعداد واحد بوجود آمده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از وزارت علوم، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاحیه سومین کنفرانس ملی انجمن علمی پارک های فناوری و سازمان های نوآوری ایران اظهار داشت: در کشور نزدیک به ۱۰ هزار واحد فناور داریم و ۱۰۲ هزار و ۳۰۰ شغل در این تعداد واحد بوجود آمده است و گردش مالی این شرکت ها سالیانه ۳۲ همت است.
سجاد محمدعلی نژاد تصریح کرد: در سالهای اخیر زحمات فراوانی انجام شده است تا شاهد همگرایی در تمام زیست بوم نوآوری باشیم که با عنایت به این که یک پدیده جدید به حساب می آید زحمات بسیاری را می طلبید.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم اظهار داشت: دولت اعتقاد دارد حوزه فناوری و نوآوری را تا جایی که می تواند پشتیبانی کند و در این حوزه پارک های علم و فناوری را بعنوان پدر واحدهای فناور و نوآوری می داند و بنابراین باید جنبه های مختلف برای تجاری سازی محصولات و خدمات اجتماعی مختلف را در این پارک ها دنبال نماییم.
وی با اشاره به اینکه متولی اصلی فکر در خلق نوآوری، پارک های علم و فناوری هستند خاطرنشان کرد: در این عرصه چند دغدغه وجود دارد و برای آن برنامه داریم که یکی از آن پشتیبانی از شرکتهای نوآوری و تجاری سازی محصولات آنها است که در این حوزه با وزارت صمت تفاهم کردیم که ۸ خوشه تخصصی را شکل بدهیم و یکی از پارک های علم و فناوری بعنوان محور قرار می گیرد تا بتوانیم این مورد را محقق نماییم.
وی محور دوم را رفع نیازهای کشور در زمینه محصولات وارداتی دانست و عنوان کرد: در این حوزه نیازهای صنایع و شرکتهای دولتی که باید برای نیاز آنها ارز اختصاص پیدا کند، برپایه سامانه ای که مشخص شده بررسی می شود که آیا این نیاز در داخل کشور تولید می شود یا خیر و بعد از آن تصمیم گیری می شود و محصولاتی که در این سامانه بارگذاری می شود دیگر به هیچ عنوان واردات آن صورت نمی گیرد.
محمدعلی نژاد بحث نواحی نوآوری را یکی دیگر از دغدغه های جدی خود در حوزه نوآوری دانست و خاطرنشان کرد: در این حوزه گرفتار چالش هایی با وزارت راه و شهرسازی هستیم که متأسفانه تابحال یک تعریف مشخص از لحاظ شهرسازی در زمینه پهنه نوآوری نداریم که بزودی در این حوزه بسته جدیدی آماده و عرضه خواهیم کرد تا ناحیه های نوآوری بر مبنای تعاملات و ظرفیت هایی که شکل می گیرد می تواند ظرفیتهای جدیدی را ایجاد نماید.
وی اضافه کرد: البته ایجاد پهنه های نوآوری در تمام مکانها شرایط ایجاد را ندارد که با احتساب این مورد و در نظر گرفتن این محدودیت در صورت شکل گیری یک زنجیره بین شرکت ها در ناحیه های نوآوری میتوان امیدوار بود دغدغه های خیلی از شرکت ها برطرف شود.
محمدعلی نژاد در انتها با دردناک دانستن جنایات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: برای تمام دغدغه مندان علم و نوآوری دردناک است که رژیمی بدون هیچ واهمه ای کودکان را بکشد و متأسفانه برخی از افراد با افتخار از این حوادث نام می برند که امیدواریم هرچه زودتر شاهد صلح در تمام مناطق باشیم.


منبع:

1402/08/20
15:53:17
5.0 / 5
248
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد