حذف میلیونها حساب غیرفعال جی میل تا سه هفته آینده

حذف میلیونها حساب غیرفعال جی میل تا سه هفته آینده

به گزارش اسمارت کاور، گوگل به دارندگان حساب های جی میل غیرفعال اخطار داد سوابق خویش را به روز کنند، در غیر این صورت، حساب خویش را از دست خواهند داد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، این غول جست وجوی اینترنتی می خواهد میلیونها حساب جی میل که به مدت دو سال غیرفعال بوده اند را حذف کند. درصورت این اقدام، دارندگان حساب های غیرفعال، ایمیل ها، اسناد، عکس ها و ویدیوهای خویش را به صورت دائمی از دست خواهند داد.

حذف حساب های جی میل غیرفعال بخشی از بروزرسانی حساب ایمیل گوگل است. همه حساب های جی میل شخصی که به مدت حداقل دو سال غیرفعال بوده اند، شامل این پاکسازی می شوند. این سیاست که سال جاری عرضه شد، انتظار می رود تا دسامبر آغاز شود.

گوگل اعلام نموده که سیاست غیرفعال بودن حساب های گوگل را برای همه محصولاتش بازنگری کرده و به دو سال تغییر داده است. این سیاست مدت زمانیکه گوگل می تواند اطلاعات شخصی بلااستفاده حساب های غیرفعال را نگه دارد را محدود می کند.

اقدام گوگل برای حذف حساب های غیرفعال، نتایج ایمنی مثبتی دارد. انتظار می رود این اقدام، از کاربران فعال گوگل در مقابل تهدیدهای امنیتی مانند فیشینگ، سرقت حساب و کلاهبرداری حمایت کند. حساب های گوگل غیرفعال در ریسک بالاتر هک شدن توسط هکرها قرار دارند. گوگل قبل از اقدام، به دارندگان حساب های غیرفعال و بلااستفاده جی میل، اعلان های گوناگونی ارسال خواهد نمود.

به نشانی ایمیل ریکاوری حساب جی میل هم این اعلان ها ارسال خواهند شد. گوگل در واقع ارسال اعلان به این حساب ها را شروع کرده است. دارندگان حساب با باز کردن یا ارسال ایمیل، باز کردن گوگل درایو یا دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی، می توانند از حذف حساب خود اجتناب کنند. همینطور هنگامی که وارد حساب خود شده اند، می توانند در گوگل، یک جست وجو انجام دهند.

بر اساس گزارش گیزمو چاینا، جی میل، یک پلت فرم ایمیل عظیم شده و همچنان به توسعه ادامه می دهد. گوگل اعلام نموده است هر حسابی که ویدئویی در یوتیوب ارسال کرده باشد، صرفنظر از اینکه آخرین بار، چه زمانی فعال بوده است، حذف نخواهد شد.

منبع:

1402/08/21
08:43:23
5.0 / 5
99
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان اسمارت كاور
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد