گوشیهای گلکسی چه زمانی بروزرسانی امنیتی می گیرند؟

گوشیهای گلکسی چه زمانی بروزرسانی امنیتی می گیرند؟

اسمارت کاور: برنامه انتشار بروزرسانی های امنیتی سامسونگ برای همه محصولات تلفن هوشمند و تبلت این شرکت یکسان نیست و برنامه زمانی متفاوتی دارد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، نرم افزار از هر نوعی ممکنست لطمه پذیری ها و باگ های ناخواسته ای داشته باشد و اندروید هم از این قاعده مستثنی نیست. اندروید به عنوان پرکاربردترین سیستم عامل موبایل، هدف اصلی هکرهایی است که بدنبال راهی برای سو استفاده از این لطمه پذیری ها بمنظور دسترسی به داده های کاربر و ایجاد مشکلات دیگر از این دست هستند.

گوگل برای جلوگیری از سو استفاده های امنیتی بزرگ، لطمه پذیری های تازه کشف شده در اندروید را بوسیله وصله های ماهانه برطرف می کند و سپس، این وصله های امنیتی توسط سازندگان مختلف تلفن های هوشمند بوسیله بروزرسانی های امنیتی برای دستگاه هایشان، منتشر می شوند.

سامسونگ بیشترین تعداد تلفن های هوشمند اندرویدی را تولید و بروزرسانی های امنیتی خیلی از آنها را بصورت ماهانه منتشر می کند. این بروزرسانی ها علاوه بر رفع لطمه پذیری های موجود در سیستم عامل اصلی اندروید، لطمه پذیری هایی را هم برطرف می کنند که بر نسخه سفارشی اندروید سامسونگ که روی همه تلفن های هوشمند و تبلت های گلکسی اجرا می شود، تاثیر می گذارد. اما انتشار بروزرسانی های ماهانه برای همه دستگاه های موجود در مجموعه محصولات تقریباً نا ممکن است. بنابراین، سامسونگ بروزرسانی های امنیتی جدید را برای برخی دستگاهها بصورت فصلی (یعنی هر سه ماه یک بار) منتشر می کند.

معمولا دستگاه های پرچمدار، بروزرسانی های امنیتی ماهانه را دریافت می کنند در صورتیکه دستگاه های میان رده و ارزان قیمت، بروزرسانی های فصلی را دریافت می کنند، اما این پروسه همیشه قطعی نیست و برخی از این دستگاهها ممکنست بروزرسانی های ماهانه را برای یک یا دو سال اول بعد از ورود به بازار دریافت نمایند و سپس به برنامه فصلی منتقل شوند، در صورتیکه برخی از این دستگاهها ممکنست از همان روز اول، بروزرسانی ها را بصورت فصلی دریافت نمایند.

بعضی از این دستگاهها، به ویژه دستگاه هایی که بیش از سه سال از زمان ورود آنها به بازار می گذرد، فقط بروزرسانی های دوسالانه دریافت می کند. در بعضی موارد، هنگامی که لطمه پذیری مهمی کشف شود یا یک لطمه پذیری قدیمی برای هر دستگاهی رفع شده باشد، ممکنست سامسونگ بروزرسانی های امنیتی را ارسال نماید.

چرا گوشی یا تبلت گلکسی من همیشه بروزرسانی امنیتی دریافت نمی کند؟

متاسفانه، حتی اگر سامسونگ بگوید مقرر است دستگاهی بروزرسانی های ماهانه دریافت کند، ممکنست در هر کشور یا منطقه ای بروزرسانی ماهانه برای آن دستگاه ارائه نکند. سامسونگ می تواند دستگاهی را در بعضی مناطق بطورمثال در آوریل، بروزرسانی کند، در صورتیکه صاحبان همان مدل دستگاه در کشورهای دیگر مجبور باشند تا ماه بعد آن برای دریافت تازه ترین بروزرسانی امنیتی، منتظر بمانند. گاهی اوقات ممکنست یک دستگاه بروزرسانی امنیتی جدیدی را در هیچ کشوری طبق برنامه معمول دریافت نکند. این تاخیرها اغلب نتیجه کار سامسونگ روی یک بروزرسانی بزرگ است که خاصیت های جدید یا نسخه جدیدتر سیستم عامل اندروید را به همراه می آورد.

اپراتورها هم روی برنامه انتشار بروزرسانی برای برخی از دستگاهها، تاثیر می گذارند. به عنوان مثال، برخی از شرکت های مخابراتی ممکنست تصمیم بگیرند که دستگاه را در یک برنامه سه ماهه قرار دهند، حتی اگر سامسونگ بروزرسانی ماهانه برای دستگاه های قفل نشده ارائه کند و حتی سامسونگ در هر کشوری، این برنامه را دنبال نمی نماید. به عنوان مثال، در انگلیس، حتی دستگاه های پرچمدار هم گاهی بروزرسانی امنیتی ماهانه دریافت نمی کنند. بطور کلی، هیچ تضمینی وجود ندارد و در صورتیکه سامسونگ بروزرسانی های امنیتی را با نظم فوق العاده ای منتشر می کند، همیشه ممکنست یک تلفن یا تبلت گلکسی هر از گاهی برخی از وصله های امنیتی را از دست بدهد.

موجود بودن بروزرسانی امنیتی را به چه صورت چک کنیم؟

یک بروزرسانی امنیتی، مانند هر بروزرسانی دیگری، بعد از اینکه توسط سامسونگ در کشوری انتشار یافت، بصورت خودکار در دستگاه شما نشان داده می شود. همین طور می توانید با باز کردن برنامه تنظیمات در دستگاه تان، به قسمت «به روزرسانی نرم افزار» مراجعه کنید و سپس روی گزینه دانلود بزنید (با توجه نسخه سیستم عامل دستگاه، بروزرسانی ها می تواند بصورت دستی یا دانلود و نصب، دریافت شود). در دستگاه های قدیمی تر، منوی بروزرسانی نرم افزار ممکنست در قسمت «درباره دستگاه» برنامه تنظیمات باشد.

اگر بروزرسانی مستقیما برای دستگاه شما موجود نیست، می توانید با بهره گیری از نرم افزار اسمارت سوئیچ سامسونگ برای کامپیوتر های شخصی ویندوز و مک، بروزرسانی را بررسی کنید. گزینه دیگر این است که تازه ترین میان افزار برای دستگاه و کشور خودرا از پایگاه داده میان افزار ما دانلود کرده و با بهره گیری از یک کامپیوتر شخصی ویندوز، آنرا بصورت دستی، ارتقاء دهید.

بر اساس گزارش سام موبایل، حالا بیشتر دستگاه های این شرکت به مدت پنج سال بروزرسانی های امنیتی را دریافت می کنند و احتمالاً در آخرین سال پشتیبانی، در برنامه دریافت دوسالانه قرار می گیرند. انتظار می رود که سامسونگ در نهایت بتواند بیش از پنج سال بروزرسانی های امنیتی را عرضه کند، اما تا حالا بطور رسمی دراین زمینه، چیزی تایید نشده است.
1402/08/28
11:52:09
5.0 / 5
115
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان اسمارت كاور
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد