در جلسه تجربه نگاری نشست سالانه مجمع حکمرانی اینترنت چه گذشت؟

در جلسه تجربه نگاری نشست سالانه مجمع حکمرانی اینترنت چه گذشت؟

به گزارش اسمارت کاور، جلسه تجربه نگاری هجدهمین نشست سالانه مجمع حکمرانی اینترنت با حضور هیئت ایرانی حاضر در این اجلاس در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با همکاری لابراتوار داده و حکمرانی برگزار گردید.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، مجمع حکمرانی اینترنت، یکی از مهم ترین نتایج اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی WSIS ۲۰۰۳ و یک بستر فراگیر برای مشارکت ذی نفعان در مباحث سیاستی اینترنت، عرضه چاره برای موضوعات، چالش های مشترک، تسریع دسترسی جوامع به اینترنت و هم هنجارسازی در حوزه حکمرانی فضای مجازی است.

در همین رابطه امروز جلسه تجربه نگاری هجدهمین نشست سالانه مجمع حکمرانی اینترنت IGF ۲۰۲۳ با محورهای نقش آفرینی ایران در نشست سالانه، مسیر پارلمانی مجمع حکمرانی اینترنت، مهم ترین موضوعات و حواشی، مروری بر مهم ترین نشست ها و کارگاه ها، تصمیمات هجدهمین اجلاس و مسیر آینده مجمع حکمرانی اینترنت و ارزیابی میزبانی کشور ژاپن در برگزاری اجلاس با حضور مسئولانی چون رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، مشاور امور راهبردی و بین الملل وزیر ارتباطات، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و رئیس شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) برگزار گردید.

محمد خوانساری ـ رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ـ در شروع این جلسه در رابطه با تاریخچه ایران در چنین اجلاس هایی اظهار نمود: پژوهشگاه ارتباطات ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادوار گذشته هم چنین تجربه ای داشته و از نظر زیرساختی این فرصت فراهم گردید تا دوستان حضور پیدا کنند و صحبت کنند.

وی اظهار داشت: در اجلاس WSIS در سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ حضور داشته ام اما (IGF) نخستین حضور بنده بود و شاید یکی از کارهای خوبی که باید انجام دهیم علاوه بر تسهیل برای حضور در این اجلاس ها، افزایش حضور های آنلاین و مجازی است و آنرا از طرف نهاد های دانشگاهی و غیر دولتی دنبال نماییم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در ادامه اضافه کرد: ما در این اجلاس چند مبحث مهم را مانند اینترنت ۳ و هوش مصنوعی را پیگیری کردیم.

در ادامه این جلسه، حسین میرزاپور ـ مشاور امور راهبردی و بین المللی وزیر ارتباطات ـ با تاکید بر این که این گونه اجلاس خواص چندگانه دارد؛ بیان نمود: مجمع حکمرانی اینترنت بخصوص در مسائلی مانند هوش مصنوعی بسیار آموزنده است. طبق گفته حاضران در جلسه بحث و مبحث هوش مصنوعی در این اجلاس بسیار پررنگ بود.

گفتنی است مهر ماه سالجاری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و مشاور امور راهبردی و بین الملل وزیر ارتباطات در حاشیه مجمع حکمرانی اینترنت (IGF۲۰۲۳) با یوشیدا، معاون وزیر امور داخلی و ارتباطات ژاپن دیدار نمود که در این نشست، ژاپن تمایل خویش را برای توسعه همکاریهای دوجانبه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز کرد و انتقال تجربیات به صورت متقابل مورد تاکید قرار گرفت.

منبع:

1402/09/09
23:32:40
5.0 / 5
183
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد