رشد انفجاری حملات بدافزارهای جدید

رشد انفجاری حملات بدافزارهای جدید

اسمارت کاور: تحقیقات تیم امنیتی بلک بری، افزایش ۷۰ درصدی بدافزارهای جدید در ماه های تابستان سال ۲۰۲۳ را نشان داد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، در گزارش «اطلاعات تهدید جهانی سه ماهه» بلک بری آمده است: این شرکت بیشتر از ۳.۳ میلیون حمله را در این سه ماه متوقف کرد که معادل روزانه ۲۶ حمله و ۲.۹ نمونه بدافزاری منحصر بوده است.

از همه انواع بدافزارهای جدیدی که بلک بری، شناسایی کرده است، منحصرترین نمونه در آمریکا و بعد از آن در ژاپن، کره جنوبی، هند و کانادا مشاهده شده است.

محبوب ترین اهداف در بین مجرمان سایبری، سازمان های فعال در صنایع مالی و مراقبت های درمانی بوده اند که بیشتر به علت ارزش بالای داده ها و فرصت هایی است که هکرها برای ایجاد اختلال در خدمات ضروری دارند. بیشترین حمله در این سه ماه، به بخش مالی انجام شد و بعد از آن، موسسات مراقبت های درمانی قرار گرفتند.

شاید حیرت انگیز نباشد که گروههای باج افزاری، اکثریت عوامل تهدید تحلیل شده در این گزارش را تشکیل دادند و گروههای لاک بیت، Cl۰p و ALPHV، همگی از تاکتیک های اخاذی برای تضمین موثر بودن حملاتشان استفاده کردند.

اسماعیل والنزوئلا، نایب رییس اطلاعات و تحقیقات تهدید بلک بری اظهار داشت: عوامل تهدید از همیشه سخت تر تلاش می کنند تا محدوده و حجم حملات سایبری خویش را گسترش دهند. تشدید تعداد حملات جدیدی که کشورها و صنایع را هدف قرار می دهند، تأثیر فضای اقتصاد کلان بر امنیت سایبری را نشان داده است. با این وجود، هر چند تعداد و تنوع حملات افزوده شده است، توانایی ما برای دفاع در مقابل آنها با فناوری های پیشرفته است که این حملات را پیشبینی و دفع می کنند.

باج افزار، به یک پاندمی تبدیل گشته است به صورتی که اغلب سازمان ها یا با یک حمله باج افزاری در گذشته روبرو شده اند یا منتظر چنین حمله ای در آینده نزدیک هستند. با کمک چت بات های هوش مصنوعی، حتی هکرهای کم مهارت هم می توانند ایمیل های فیشینگ قابل باوری تهیه کنند که می تواند به حملات باج افزاری ویرانگری منتهی شود.

بر اساس گزارش تِک رادار، گردانندگان باج افزار معمولاً اطلاعات حساس را هم به سرقت می برند و تهدید می کنند در صورت عدم پرداخت باج، آنها را در فضای دارک وب، منتشر می کنند.

منبع:

1402/09/12
09:23:32
5.0 / 5
243
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد