دهقانی فیروزآبادی در جمع خبرنگاران:

هوش مصنوعی شغل های جدید ایجاد خواهد کرد

هوش مصنوعی شغل های جدید ایجاد خواهد کرد

اسمارت کاور: معاون علمی رئیس جمهور، تهدیدها و فرصت های هوش مصنوعی را تشریح نمود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، «روح الله دهقانی فیروزآبادی» معاون علمی رئیس جمهور امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هوش مصنوعی شغل ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد و هیچ بعید نیست که ۴۰ تا ۵۰ درصد شغل ها را از بین ببرد؛ گو اینکه اقتصاد دیجیتال خیلی از شغل ها را از بین برد و شغل های جدید ایجاد کرد.
وی با اشاره به تفاوت هوش مصنوعی با اقتصاد دیجیتال در ایجاد مشاغل جدید اضافه کرد: هم قدرت هوش مصنوعی بیشتر است و هم این که در زمان کوتاه تری، این کار را خواهد کرد؛ از طرفی یک سری فرصت ها و شغل های جدید نیز ایجاد خواهدنمود.

معاون علمی رئیس جمهور در ادامه بیان کرد: مجوز ۳ هزار ردیف استخدامی ویژه برای دستگاه های اجرائی کشور گرفتن شد و از شنبه در سامانه دانا در بنیاد علمی نخبگان اعلام گردید و تا حالا نزدیک ۹ هزار و ۸۰۰ نفر در این سامانه ثبت نام کردند.
وی افزود: از این مقدار، ۳ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط اولیه هستند که درحال بررسی است و بزودی برای جایابی در دستگاهها اعلام می شود. بدین سبب امیدواریم امسال هم ۳ هزار شغل دولتی برای نخبگان و استعدادهای برتر داشته باشیم.
دهقانی فیروزآبادی متذکر شد: یکی از اقدامات دیگر که در توافق اولیه با سازمان اداری استخدامی قرار گرفته این است که برای جذب نخبگانی که در دولت جذب می شود تا علاقمندی بیشتری به کارشان داشته باشند، یک بخش فوق العاده اثربخشی در حقوق شان در نظر گرفتیم؛ باتوجه به اثربخشی در سازمان خود نظیر افزایش راندمان یا ارائه طرحی که موجب ارتقای کیفیت برنامه های سازمان می شود، یک جزء حقوقی این چنینی داشته باشند.

1402/11/06
15:52:46
5.0 / 5
262
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد