وزیر ارتباطات:

بیش از ۵ میلیون و ۴۶۰ هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند

بیش از ۵ میلیون و ۴۶۰ هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند

به گزارش اسمارت کاور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تا الان 5 میلیون و 460 هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند هستند اما ممکنست 6 میلیون را هم رد کرده باشیم.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ی بررسی دستاوردهای فضایی و ارتباطی همچون فیبر نوری اظهار داشت: پروژه فیبر نوری جز معدود پروژه هایی است که داشبوردی را طراحی کردیم مردم می توانند با مراجعه به آن میزان پوشش را ببینند.
وی ادامه داد: تا الان ۵ میلیون و ۴۶۰ هزار خانوار تحت پوشش هستند. اما ممکنست ۶ میلیون را رد کرده باشیم. حفاری ها در خیلی از شهرها انجام شده و امیدواریم تا انتهای سال به ۸ میلیون خانوار برسیم. کار سختی است چون ما کار ۱۰ ساله را مقرر است در سه سال انجام دهیم. با روحیه ای که مشاهده می شود می توانیم تا پایان دولت پوشش ۲۰ میلیون خانوار را فراهم نماییم.
زارع پور اظهار داشت: در قدم اول فیبر را در نزدیک خانه ها می بریم و در سایت iranfttx.ir سبز می شود و اپراتور ظرف یک ماه سرویس را فراهم و مردم از آن استفاده می نمایند. اگر نقطه ای در سایت مورد نظر سبز شود فیبر کشی انجام و در نهایت دسترسی مردم به سرعت های چند صد مگابتی فراهم می شود.
وزیر ارتباطات با اشاره به رکورد شکنی ترافیک شبکه در بازی ایران و ژاپن اظهار داشت: هم زمان با بازی ایران و ژاپن ترافیک داخل کشور رکورد جدید زد و از ۷ ترابیت برثانیه عبور کرد. ابتدای دولت این عدد ۲.۵ ترابیت بر ثانیه بود که الان سه برابر شده و اتفاق بزرگی است.
وی درباره ی دولت هوشمند اظهار داشت: دراین زمینه چهار مرحله وجود دارد که در مرحله اتصال همه سازمان ها متصل آمد. موضوع دیگر ارائه ۱۰۰ خدمات است که حدودا ۶۵ درصد خدمات بصورت الکترونیکی ارائه می شود. تکلیف دیگر استعلامات برخط است که دراین زمینه کمی عقب هستیم و دلیل آن تعداد زیاد استعلامات هست.
وزیر ارتباطات تشریح کرد: در حوزه هوشمندسازی ۱۰ تا ۱۲ درصد کل خدمات هوشمند شده است و بعضی دستگاهها از سقفی که قانون برایشان مشخص کرده بیشتر کار کرده اند. بطور مثال وزارت آموزش وپرورش ۹۱ درصد خدمات خودرا آورده که نیمی از آن خدمات هوشمند است؛ همین طور سازمان های دیگر مانند وزارت نیرو، دادگستری، بهداشت، ورزش و ارتباطات دستگاه هایی هستند که درحال فعالیت و ارائه خدمات بصورت هوشمند اند. در این بین وزارت جهاد نیاز به کار بیشتری دارد برای اینکه ۸ درصد خدمات خودرا بصورت هوشمند ارائه می کند و بدین سان وزارت میراث ۱۳ درصد و وزارت نفت و فرهنگ ۱۶ درصد خدمات خودرا بصورت هوشمند ارائه می کنند.
زارع پور که در یک گفتگوی تلویزیونی صحبت می کرد درباره ی دستاوردهای فضایی نیز توضیح داد: اقدامات مرتبط در دوسال دو سال قبل شتاب گرفته است. همین طور ماهواره هایی در صف پرتاب داریم و تا انتهای سال یک ماهواره دیگر در صف برای پرتاب قرار دارد و البته دراین زمینه کاری هایی با کشورهای دیگر هم داریم.
وی ادامه داد: در عرصه ایستگاه های زمینی ما الان دو ایستگاه زمینی داریم که تا انتهای سال بعد ۲ ایستگاه دیگر اضافه می شود تا امکان بهره بیش از ماهواره هایی که در فضا داریم را فراهم می آورد.1402/11/15
23:13:46
5.0 / 5
190
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد