نفوذ 5 ساله هکرهای چینی در شبکه های آمریکا

نفوذ 5 ساله هکرهای چینی در شبکه های آمریکا

اسمارت کاور: گروه هکری تحت حمایت دولت چین موسوم به وُلت تایفون (Volt Typhoon)، حداقل پنج سال است که در شبکه های تعدادی از صنایع مهم، حضور دارد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، طبق گزارش مشاوره امنیت سایبری مشترک که توسط آمریکا و متحدانش شامل استرالیا، کانادا، انگلیس و نیوزلند در روز چهارشنبه انتشار یافت، محیط های تحت نفوذ در قاره آمریکا و مناطق دیگر همچون گوام هستند.

این گزارش یک هفته بعد از آن منتشر گردید که مقامات آمریکایی از عملیاتی خبر دادند که هدف آن، برهم زدن فعالیت گروه وُلت تایفون بوسیله حذف بدافزار از هزاران دستگاه متصل به اینترنت بود که این گروه برای دسترسی به شبکه های بخش های حیاتی اقتصاد به کنترل خود درآورده بود. ارتباطات، انرژی، حمل و نقل و سیستم های آب، همچون بخشهایی هستند که هدف نفوذ این گروه قرار گرفته بودند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کریستوفر رای، رییس اف بی آی، هفته گذشته در سخنرانی خود در کنگره اظهار داشت: هکرهای چینی در زیرساخت های آمریکایی نفوذ کرده اند تا به آماده سازی به بار آوردن خرابی و لطمه رساندن به شهروندان و جوامع آمریکایی، در صورتیکه چین تصمیم بگیرد زمان حمله فرا رسیده است، بپردازند.

در این گزارش خاطرنشان شده است گروه هکری چینی وُلت تایفون، از تکنیکهایی استفاده می نماید که توسط هکرهای وابسته به روسیه هم به کار گرفته شده است و ابزارهای خودرا به گونه ای به کار می برد که شناسایی نشوند. حتی برای سازمان هایی که بهترین شیوه ها را اتخاذ می کنند، تشخیص کارهای مخرب از رفتار مشروع، یک چالش است.

منبع:

1402/11/20
15:46:59
5.0 / 5
286
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد