چند خانوار به فیبرنوری متصل شده اند؟

چند خانوار به فیبرنوری متصل شده اند؟

اسمارت کاور: یکی از روش های دسترسی به اینترنت ثابت، فیبرنوری است و یکی از پروژه هایی که دو سال قبل از طرف وزارت ارتباطات و دولت توجه شد، پروژه توسعه فیبرنوری منازل و کسب وکارها بود که تا کنون در 200 شهر انجام و در 100 شهر  تکمیل شده است و الان بیش از شش میلیون نفر تحت پوشش این فناوری قرار گرفته اند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، اوایل هفته دوم بهمن ماه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با خبر کسب و کارهای فعال در سکوهای داخلی تا ۳۰۰ میلیون تومان وام می گیرند شروع شد. سازمان فناوری اطلاعات ایران برپایه آئین نامه پشتیبانی از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال، به کسب و کارهای فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال کشور تسهیلات ارائه خواهد نمود.

مهدی مظفری- مدیرکل پایش، ممیزی و نظارت سازمان فناوری اطلاعات ایران- در این حوزه اعلام نمود: سقف این تسهیلات برای کسب و کارهای حقوقی، پنج میلیاردریال، برای کسب و کارهای صنفی، سه میلیاردریال و برای کسب و کارهای حقیقی، دو میلیاردریال است که سود آن ۱۵.۳۳ درصد و باز پرداخت آن ۴۸ ماهه با شش ماه تنفس خواهد بود.

ترافیک داخل کشور از هفت ترابیت بر ثانیه عبور کرد از دیگر خبرهایی بود که در این هفته منتشر گردید. به قول رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم زمان با بازی ایران و ژاپن ترافیک داخل کشور رکورد جدید زد و از هفت ترابیت برثانیه عبور کرد.

موضوعی که وزیر ارتباطات هم به آن اشاره نمود و گفت حداکثر ترافیک داخلی تجربه شده تا ابتدای دولت سیزدهم حدود ۲.۵ ترابیت بر ثانیه بود که هم اکنون تقریبا سه برابر شده است.

همچنین همزمان با شروع ایام الله دهه فجر بعضی از دستاورها و مهم ترین اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان ها و شرکتهای زیرمجموعه اش، اعلام شده است. پیشرفت و توسعه ۶۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات، آغاز طرح فیبرنوری و پوشش نزدیک به شش میلیون خانوار، افزایش ۱.۵ درصدی سهم اقتصاد دیجیتال، افزایش ۷۰ درصدی ظرفیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور، راه اندازی سرویس ویژه کودکان و نوجوانان و جابه جایی بیشتر از ۶۳۰ میلیون مرسوله پستی در کشور بعضی از مهم ترین اقداماتی است که توسط وزارت ارتباطات طی دوسال گذشته انجام شده است.

از دیگر دستاوردهای این وزارت خانه در خلال دوسال گذشته میتوان به اتصال ۹۸درصدی دستگاه ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اشاره نمود د؛ به عبارتی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند از مهم ترین پروژه های وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم شناخته می شود؛ برپایه آخرین آمار اعلامی از جانب وزارت ارتباطات تابحال بیشتر از ۹۸ درصد دستگاههای اجرایی به این پنجره متصل شده اند.
همینطور کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی در مصوبات جدیدی را تصویب کرد. برپایه این مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شد که سرویس استعلامی نشاندار برای بیماران سرطانی (سرطان های روده بزرگ و سرویکس) جهت تسهیل در غربالگری آنها بوجود آورده و در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دهد؛ همینطور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مامور شده تا سرویس استعلام مراکز درمانی با ورودی شماره پرونده را برپایه درخواست سازمان تأمین اجتماعی برای دسترسی به اطلاعات مراکز درمانی ایجاد نماید.

از زمانیکه کاربر تلاش می کند به اینترنت متصل شود تا وقتی که پاسخ را دریافت کند، مسیری طی خواهد شد و در هر کجای این مسیر، اگر اختلالی پیش بیاید بر روی ارتباطات به صورت کلی اثرمی گذارد. سرعت اینترنت بیشتر هنگام لذت بردن از پخش تلویزیون آنلاین، دانلود فایل های حجیم یا مرور شبکه های اجتماعی اهمیت پیدا می کند.

از مهم ترین برنامه وزارت ارتباطات برای افزایش سرعت اینترنت را پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها دانست که مطابق برنامه ریزی انجام شده و مقرر است تا پایان سال جاری، هشت تا ۱۰ میلیون خانوار زیر پوشش فیبرنوری قرار بگیرند و تا پایان دولت ۲۰ میلیون خانوار زیر پوشش قرار خواهند گرفت.

حال اخیرا با آغاز به کار پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در سه شهر میبد، بافق و حمیدیا استان یزد میزان پوشش از شش میلیون خانوار در سرتاسر کشور فراتر رفت. موضوعی که عیسی زارع پور-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسافرت به استان یزد به آن اشاره نمود و گفت کاربران در چارچوب این سرویس به سرعت بیشتر از ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه یعنی حدود ۷۰ برابر سرعت فعلی دسترسی خواهند داشت.

وی این فناوری را هدیه دولت سیزدهم در دهه فجر به مردم عزیز استان یزد و شهر میبد خواند و اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر فیبر نوری مناطل و کسب و کارها در شهر های میبد، حمیدیا و بافق به صورت کامل راه اندازی شده و در شهر یزد هم ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در مجموع بین ۶۰ تا ۷۰ درصد استان زیر پوشش قرار دارند که امیدواریم ظرف سه ماه آینده حداکثر استان از این خدمات برخوردار شوند.

فعلامنبع:

1402/11/21
09:37:09
5.0 / 5
290
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد