مجمع عمومی سالانه سازمان نظام صنفی

میرتاج الدینی: در کوشش برای فراهم کردن زیرساخت های لازم برای توسعه فیبر نوری در کشور هستیم

میرتاج الدینی: در کوشش برای فراهم کردن زیرساخت های لازم برای توسعه فیبر نوری در کشور هستیم

به گزارش اسمارت کاور، رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به ایجاد صندوق توسعه فیبر نوری در برنامه هفتم توسعه، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا زیرساخت های لازم را برای توسعه فیبر نوری در کشور فراهم نماییم تا این گونه زمینه کسب و کار در فضای مجازی به خوبی شکل گیرد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی در مجمع عمومی سالانه سازمان نظام صنفی کشور، ضمن اشاره به حمایت مجلس شورای اسلامی از این سازمان اظهار نمود: ماده ۱۱ را در قانون جهش تولید دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی مصوب کردیم تا شرکتهای بزرگ دانش بنیان، مالیات خویش را در قسمت R&D (تحقیق و توسعه) هزینه کنند. خیلی از شرکتهای حوزه IT و ICT دانش بنیان می توانند به خوبی از این مزیت استفاده نمایند.
وی ضمن اشاره به ایجاد صندوق توسعه فیبر نوری در برنامه هفتم توسعه، اظهار داشت: با تصویب مجلس شورای اسلامی به منظور استفاده حداکثری از ظرفیتهای زیرساختی کاربران مخابراتی و توسعه شبکه دسترسی نهایی اینترنت پهن باند ثابت مبتنی بر فیبر نوری صندوقی تحت عنوان صندوق توسعه شبکه فیبر نوری تاسیس می شود.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت مکلف شده است در جهت توسعه شبکه دسترسی نهایی اینترنت مبتنی بر فیبر نوری دسترسی خانگی ۲۰ میلیون مشترک را فراهم آورد که تا آخر سال جاری برنامه ریزی صورت گرفته برای ۸ میلیون مشترک است و تا سال آینده این میزان به ۲۰ میلیون مشترک می رسد که باید از زحمات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه شبکه فیبر نوری تشکر کرد.
میرتاج الدینی اضافه کرد: در این صندوق سهم اپراتورها جمع می شود و دولت به شرکت هایی که در توسعه شبکه دسترسی نهایی اینترنت ثابت مبتنی بر فیبر نوری نقش دارند و سهیم هستند، اعتبار می دهد.
وی ضمن اشاره به این که سرعت اینترنت ثابت مبتنی بر فیبر نوری بخصوص شبکه فیبر دسترسی خانگی نسبت به ADSL، حدود ۸۰ برابر است، اظهار نمود: همینطور سرعت فیبر نوری نسبت به اینترنت همراه ۴۵ درصد بیشتر است. در تلاش هستیم تا زیرساخت های لازم را برای توسعه فیبر نوری در کشور فراهم نماییم تا این گونه زمینه کسب و کار در فضای مجازی به خوبی شکل گیرد. در آینده اقتصاد دیجیتال سهم بالایی در GDP دارد و باید به این نکته توجه ویژه داشت.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت هایش با اشاره به اینکه در ترکیه با اردوغان گفت و گویی در مورد دریاچه ارومیه داشتم، اظهار داشت: به اردوغان گفتم دریاچه ارومیه با مشکل روبرو شده و خط انتقال آب از وان به ارومیه اقدامی برد-برد است و تا زمان حل شدن موضوع، این مساله را پیگیری می نماییم.
همینطور سید حسن هاشمی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ضمن اشاره به همکاری فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی و سازمان نظام صنفی، اظهار داشت: تشکیل کمیته مشترک فناوری اطلاعات و ارتباطات در چارچوب فراکسیون راهبردی، پیشگیری از پلمب بیشتر از ۱۰ هزار شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح کشور، برنامه های تقنینی در برنامه هفتم توسعه برای توسعه اقتصاد دیجیتال از مهم ترین اقداماتی است که میتوان به آن اشاره نمود.
همینطور سهیل یحیی زاده، رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که نگاه مجلس در حوزه ICT رو به جلو بود، اظهار داشت: فراکسیون راهبردی در این حوزه نگاه راهبردی و استراتژیک داشت و بین ارگان های دولتی و بخش خصوصی پیوند خوبی شکل گرفت.
وی ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه سازمان اداری و استخدامی موظف است در قسمت های مختلف دولت از ظرفیت سازمان نظام صنفی استفاده نماید و باید به سمت قراردادهای مشارکت بخش خصوصی-عمومی حرکت نماییم تا این گونه شاهد کوچک شدن دولت و برون سپاری خدمات به بخش خصوصی باشیم.
در انتها این مجمع از حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی، رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی به علت نگاه مثبت و تعامل مطلوب در قسمت صنفی رایانه ای کشور، تقدیر گردید.
منبع:

1402/11/26
13:57:17
5.0 / 5
334
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد