مخالفت انجمن تجارت الکترونیک با دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تاکسی های اینترنتی

مخالفت انجمن تجارت الکترونیک با دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تاکسی های اینترنتی

اسمارت کاور: انجمن تجارت الکترونیک تهران، در اطلاعیه ای اعلام نمود که گرفتن مالیات بر ارزش افزوده از خدمات حمل و نقل درون شهری، مغایر با قانون است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، انجمن تجارت الکترونیک تهران در این بیانیه با اشاره به این که مدتی پیش سازمان امور مالیاتی کشور مبادرت به مطالبه مالیات ستانی از کاربران تاکسی های اینترنتی کرده که با واکنش برخی از نمایندگان در خصوص مخالفت با این اقدام همراه شد، گفته که گرفتن مالیات بر ارزش افزوده از خدمات حمل و نقل داخل شهری تصمیمی مغایر با قانون است و آثار زیان باری برای کاربران به همراه خواهد داشت.
بر طبق این بیاینه تاکسی های اینترنتی زیرساخت بخش قابل توجهی از سفرهای داخل شهری در سراسر کشور را تامین می کنند و هر شکلی از افزایش دستوری تعرفه های این بخش، آثار تورمی برای مردم به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، خدمات حمل و نقل اشتراکی از بخش های مهم اقتصاد دیجیتال به شمار می آیند و ایجاد هزینه های سربارِ غیرکارشناسی برای کاربران این گروه از استارتاپ ها، بدنه اکوسیستم دیجیتال را نیز نحیف تر می سازد.
انجمن تجارت الکترونیک تهران همین طور از وزیر اقتصاد خواسته تا باتوجه به مشکلات این طرح، تدابیر لازم را جهت حل این مساله در نظر گرفته و جلوی بروز مشکلات مختلف حاصل از این تصمیم را بگیرند.
منبع:

1403/02/17
13:17:11
5.0 / 5
183
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد