مشاركت حداكثری، انتخاب اصلح

زارع پور: ارتباطات حدودا 100 درصدی در شعب دریافت رای برقرار است

زارع پور: ارتباطات حدودا 100 درصدی در شعب دریافت رای برقرار است

اسمارت کاور: به گزارش اسمارت کاور، وزیر ارتباطات اظهار داشت: از ۵۸ هزار ۶۴۰ شعبه دریافت رای تا حوالی ساعت ۹ صبح، بیشتر از ۹۹.۹۹ درصد شعبه ها متصل شدند و پوشش ارتباطی داشتند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور امروز ۸ تیرماه ۱۴۰۳ در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور و بعد از مشارکت در انتخابات، طی سخنانی اظهار نمود: در این دوره هم مهر از شناسنامه حذف گردیده است و رای گیری با شناسنامه یا کارت ملی امکان پذیر است. یعنی باید مثل انتخابات مجلس، زیرساخت های ارتباطاتی کشور کاملا آماده باشد.
وی ادامه داد: وضعیت پوشش و کیفیت ارتباطات مهم می باشد و اعلام می کنم با همکاری خوب بین ما و وزارت کشور و دیگر نهادهایی که در قسمت های متعدد به ما کمک کردند، وضعیت ارتباطات خیلی خوب و بسیار بهتر از دور اول و دوم انتخابات مجلس دوازدهم است.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: از ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه دریافت رای تا ساعت ۹ و ۱۴ دقیقه، تعداد ۵۸ هزار و ۶۰۰ شعبه یعنی بیشتر از ۹۹.۹۹ درصد شعبه ها متصل شدند و پوشش ارتباطی داشتند. چند ۱۰ شعبه باقیمانده هم احتمالا شعب سیار هستند که در راه حرکت به نقاطی هستند که باید دریافت رای کنند و پیشبینی ما اینست که آنها هم متصل می شوند.
زارع پور تصریح کرد: آمار حدودا ۱۰۰ درصدی پوشش ارتباطی در شعبه ها یک افتخار برای ارتباطات کشور است.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه پایش خطوط فیبر نوری در کشور را داشتیم، اظهار داشت: همکاران من فیبر نوری را کنترل کردند تا اخلالی در روند ارتباطات پیش نیاید.
زارع پور اظهار داشت: بیشتر از ۴۰۰ تیم پایش، ۷۰۰ هزار کیلومتر با شکل زمینی و هوایی را بررسی کردند. در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ مورد خرابکاری عمدی داشتیم که خطوط فیبرنوری را قطع کردند و در بعضی از خرابکاری ها، زمین تا دو متر هم حفر شده بود و مبادرت به این خرابکاری بامداد امروز انجام شده بود که تیم های اتصال فورا ارتباطات را برقرار کردند.
وی خاطرنشان کرد: بیشتر از ۹۹.۵ درصد استعلام ها برخط بوده و نشان داده است شبکه ارتباطی کاملا پایدار می باشد. بیشتر از ۷۰۰ هزار کیلومتر پایش و کنترل خطوط فیبر نوری داشتیم که با خرابکاری عمدی مشکلی برای کشور به وجود نیاید و ۴۰۰ تیم فیبر نوری در سرتاسر کشور هم آماده باش هستند و هم ۴۰۰ تیم پایش به شکل زمینی و هوایی پهپادی، پایش خطوط فیبر را انجام می دهند.
زارع پور اعلام نمود: تا ساعت ۹: ۱۴ از مجموع ۱ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۲۳ استعلام برخط صورت گرفته یک میلیون و ۶۲۴ هزار و ۸۳۸ استعلام به شکل برخط انجام شده است که آمار بیشتر از ۹۹.۵ درصدی است و نشان از پایداری کامل شبکه ارتباطاتی کشور است.
وی افزود: ۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار و ۳ هزار روستای زیر ۲۰ خانوار، یعنی بیشتر از ۹۷ هزار جمعیت روستایی (۹۸درصد) کشور به شبکه پایدار متصل هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با تلاشهای نهادها و گروههای مخلتف یک قدم به رای گیری برخط نزدیک شدیم و در صورت قانون شدن، می توانیم آنرا اجرا نماییم.
منبع:

1403/04/08
14:14:49
5.0 / 5
142
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد