احتمال تعبیه باتری قابل جدا شدن در آیفون 16

احتمال تعبیه باتری قابل جدا شدن در آیفون 16

اسمارت کاور: گوشی هوشمند جدید شرکت اپل یعنی «آیفون 16» ممکنست برای مطابقت با قانون اتحادیه اروپا، به باتری قابل جابجایی تجهیز شود.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، اپل درحال توسعه فناوری نوآورانه ای است تا جایگزینی باتری را ساده تر و کاربر پسندتر کند.
طبق قوانین اتحادیه اروپا، شرکت اپل احیانا درحال توسعه یک تکنولوژی جدید است که باتری های آیفون را به آسانی قابل تعویض می کند.
بدین سبب ممکنست اپل روی باتری قابل جابجایی آیفون کار کند تا مطابق با الزامات در سرتاسر جهان باشد و آنرا اوایل پاییز امسال عرضه نماید.
سازگاری اپل با مقررات باتری اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا سال قبل قانونی را تصویب کرد که باتری های گوشیهای هوشمندی که در اتحادیه اروپا فروخته و توزیع می شوند باید دارای قوانین طراحی و بازیافت باشند. این امر مستلزم آنست که تمام گوشیهای هوشمند نازک و تاشو تا سال ۲۰۲۷ با این قانون مطابقت داشته باشند و احتمال دارد که شرکت اپل زودتر این الزامات را برآورده کند.
هم اکنون، آیفون از نوار چسب برای چسباندن باتری به گوشی استفاده می نماید که جدا کردن آن دشوار است.
بنظر می رسد از این پس اپل باید از چسب القایی الکتریکی استفاده نماید. در این روش از یک تکان کوچک الکتریسیته برای جدا کردن باتری استفاده می شود.
بدین سبب شکل جدیدی از فناوری به نام جداسازی چسب القایی الکتریکی وارد عمل خواهد شد که شامل قرار دادن باتری در فلز است. هم اکنون برای این فناوری از فویل استفاده می شود و اپل در تلاش است تا آنرا تغییر دهد.
کارشناسان می گویند این تکنولوژی جدید به مردم این امکان را می دهد تا با وارد کردن یک تکانش کوچک الکتریکی به باتری، باتری را از شاسی خارج کنند.
از سال ۲۰۲۷ تمام شرکتها باید به مصرف کنندگان اجازه دهند باتری های قابل جابجایی را در محصولات الکترونیکی خود در هر زمان دلخواه خارج و جایگزین کنند. در نهایت، باتری های قابل حمل باید توسط کاربران در طول چرخه عمر گجت به آسانی قابل جابجایی و تعویض باشند.
چسب ها در تکنولوژی مدرن
چسب ها بخشی جدایی ناپذیر از یک دستگاه را می سازند. آنها می توانند پیوندهای قوی ایجاد کنند که امکان جداسازی سریع و راحت را با الکتریسیته فراهم می آورد.
به طور معمول این نوع فناوری خصوصاً در وضعیت اضطراری ارزش زیادی دارد.
چسب ها باتوجه به کیفیت بسیار بالایی که دارند در طیف گسترده ای از کالاهای تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها به طور معمول از پلیمرها به سبب انعطاف پذیری در پیکربندی های مولکولی ساخته می شوند. این تنظیمات به تولید خواص مکانیکی مورد نظر کمک می نماید.
آنها همین طور می توانند برای اتصال خیلی از مواد مانند فلزات، پلیمرها، سرامیک ها، چوب پنبه، لاستیک و تلفیقی از همه اینها استفاده شوند. چسباندن چسب بسیار سبک تر و کم هزینه تر است. اینروزها اغلب شرکتها در مورد بازیافت پذیری صحبت می کنند که عمدتا به سبب هزینه است.
این حرکت در صورت موفقیت آمیز بودن باز هم نیاز دارد که مردم آیفون را خودشان باز کنند، فرآیندی که چندان ساده نیست. اما این به مفهوم گامی مهم در دنیای فناوری و برای کاربران آیفون خواهد بود. در آینده ای نزدیک ممکنست آیفون ها را به عنوان یکی از بزرگترین حامیان این شکل جدید از فناوری ببینیم.
منبع:

1403/04/10
10:11:25
5.0 / 5
124
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد