اپلیكیشنی برای كنترل عدم ابتلای دانشجویان به كووید- ۱۹

اپلیكیشنی برای كنترل عدم ابتلای دانشجویان به كووید- ۱۹

اسمارت كاور: یكی از مراكز آموزشی آمریكا از دانشجویان خود خواسته تا اپلیكیشنی را نصب كنند كه به شناسایی دانشجویان مبتلا به كروناویروس می پردازد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، به خاطر شیوع کروناویروس، نوعی تقسیم بندی در زمینه باز کردن مدارس و دانشگاه ها به وجود آمده است.
"کالج آلبیون" (Albion College) که یک مرکز کوچک هنرهای آزاد در میشیگان است، ماه ژوئن اعلام نمود که به حدود ۱۵۰۰ دانشجوی خود اجازه خواهد داد تا برای سال تحصیلی جدید، به این مرکز آموزشی بازگردند. در طول این مدت، سخنرانی ها محدود خواهد بود و نیمسال تحصیلی زودتر اختتام خواهد یافت.
این مرکز آموزشی قصد داشت به محض ورود کارمندان و دانشجویان به دانشگاه و طی سال تحصیلی، از آنها آزمایش بگیرد اما گویا برنامه ها تغییر کرده اند. کمتر از دو هفته قبل از ورود دانشجویان به محوطه آلبیون، این مرکز آموزشی از دانشجویان خود خواست تا یک اپلیکیشن ردیابی موسوم به "Aura" را دانلود و نصب کنند تا بدین ترتیب از شیوع احتمالی کروناویروس در این مرکز پیشگیری شود.


این اپلیکیشن طوری طراحی شده که می تواند موقعیت هر دانشجو را در زمان واقعی ردیابی کند. علاوه بر این، Aura به مسئولان این مرکز آموزشی امکان می دهد تا دانشجویانی را که آزمایش کووید- ۱۹ آنها مثبت است، بشناسند. اگر بقیه دانشجویان بخواهند به دانشجویان مبتلا نزدیک شوند، اپلیکیشن به آنها هشدار می دهد.
استفاده از اپلیکیشن Aura، به بروز نگرانی هایی در مورد حریم شخصی دانشجویان نیز منجر گردیده است.
منبع:

1399/05/30
21:49:50
5.0 / 5
1963
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد