ربات هندی از درخت بالا می رود و نارگیل می چیند

ربات هندی از درخت بالا می رود و نارگیل می چیند

اسمارت كاور: همزمان با افزایش اشتغال در حوزه فناوری در هند، برای انجام برخی كارهای كشاورزی در این كشور مشكلاتی به وجود آمده كه ربات ها می توانند بر این چالش غلبه كنند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، یکی از مشاغل سنتی در هند که نیروی انسانی فعال در آن روز به روز کاسته می شود، نارگیل چینی است که مستلزم بالا رفتن از درخت های بلند نارگیل است.
محققان هندی برای حل این مشکل نمونه اولیه رباتی را ساخته اند که می تواند از تنه درختان نارگیل بالا برود و میوه آنها را بکند و سپس از درخت پایین بیابد. تولید این ربات حاصل سه سال فعالیت و تلاش تحقیقاتی است.
ربات مورد اشاره باید توسط کاربر مانند یک حلقه به دور تنه درخت نارگیل نصب شود. این پروسه ۱۵ دقیقه زمان می برد. سپس ربات می تواند از درخت بالا برود. این کار بوسیله هشت چرخ دهنده صورت می گیرد.
کنترل بی سیم این ربات از روی زمین و با بهره گیری از یک دسته شبیه به جوی استیک امکان دارد. برای این کار می توان از یک اپلیکیشن تلفن همراه نیز استفاده نمود.
زمانی که ربات به نارگیل ها می رسد، بازوی خودرا به سمت نارگیل ها دراز می کند و با بهره گیری از یک اره برقی که در انتهای بازوی آن نصب شده نارگیل ها را از شاخه های درخت جدا می کند تا آنها بر روی زمین بیفتند.
ربات مورد اشاره در آزمایش های انجام شده از تنه درخت های نارگیل به ارتفاع بیش از ۱۵ متر با موفقیت بالا رفته است و بااینکه سرعت کار آن از انسان ها کندتر است، اما دقت و دوام بیشتری دارد.


منبع:

1399/06/14
08:39:58
5.0 / 5
1840
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد