كشف ذخایر معدنی عمق اقیانوس با پهپاد زیردریایی

كشف ذخایر معدنی عمق اقیانوس با پهپاد زیردریایی

اسمارت كاور: برخی شركت های فناوری در تلاش هستند با بهره گیری از پهپادهای زیردریایی منابع معدنی مختلف را در عمق اقیانوس آرام شناسایی و استخراج كنند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از سی ان بی سی، در عمق اقیانوس های جهان سنگ ها و فلزات معدنی مختلفی وجود دارد که به خصوص جهت استفاده شرکت های فناوری و تامین نیازهای آنها به مواد اولیه مفید می باشد، اما دشواری دسترسی و بالا بودن هزینه استخراج باعث شده تا به امروز این منابع دست نخورده باقی بمانند.
برخی از این منابع مانند فلز کبالت برای تولید خیلی از محصولات شرکت هایی همچون اپل و تسلا به کار می روند. همین طور ارزش کل منابع طلای موجود در بستر دریاها و اقیانوس ها بیش از ۱۵۰ تریلیون دلار برآورد می شود و پهپادها با استخراج این منابع می توانند قسمتی از نیازهای صنایع گوناگون به طلا را برطرف کنند.
اگر چه در سال های اخیر قراردادهایی با برخی شرکت های فناوری برای استخراج منابع معدنی کف اقیانوس ها منعقد شده، اما ورشکستگی نخستین شرکتی که بطور جدی برای این کار برنامه ریزی کرده بود سبب شد تا کارهایی از این دست از سال قبل با وقفه مواجه شود.
از جمله شرکت هایی که دراین زمینه سرمایه گزاری نموده شرکت نروژی کنگزبرگ ماری تایم است که پهپاد زیردریایی آن می تواند تصاویری با دقت بالا از کف اقیانوس ها تهیه نماید. این شرکت فعلاً مشغول تصویربرداری از نقاطی است که تصور می کند در آنها ذخایر معدنی وجود دارد.
برخی شرکت های بزرگ استخراج معدن مانند دیپ گرین آمریکا هم مجوزهایی برای اکتشاف معادن عمق اقیانوس ها کسب کرده اند و قصد دارند ظرف ماه های آینده دراین زمینه فعالیت کنند. دولت آمریکا سال قبل از تحقیق در مورد معادن اقیانوسی در مجاورت آب های این کشور در منطقه ای به وسعت ۱۱۵۷۷۲۴۶ کیلومتر مربع آگاهی داده بود. همین طور تعدادی از محققان و شرکت های ژاپنی نیز به دنبال نقشه برداری از عمق آب های اقیانوس های مجاور ژاپن تا سال ۲۰۳۰ هستند.

1399/03/19
10:50:41
5.0 / 5
2288
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد