علت دردهای گوناگون افراد مبتلا به آرتروز زانو چیست؟

علت دردهای گوناگون افراد مبتلا به آرتروز زانو چیست؟

اسمارت كاور: آرتروز شایع ترین شكل التهاب مفصل در سراسر جهان است كه بیش از 300 میلیون نفر به آن مبتلا هستند. این بیماری موجب درد قابل توجه و محدودیت های عملكردی و ناتوانی در بیماران می شود.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، تجربه درد در بیماران مبتلا به آرتروز زانو با گذشت زمان تغییر می کند. افراد در درجه اول درد مربوط به تحمل وزن، مانند آهسته دویدن و بالا رفتن از پله را تجربه می کنند. با گذشت زمان، درد مداوم تر می شود و می تواند بطور غیرقابل پیش بینی بیشتر شود. برای درک بهتر دلیل وقوع این تغییر در تجربه درد، پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون(BUSM) داده های مطالعات انجام شده چند مرکز که در مورد تجربه درد دو هزار و ۷۹۴ بزرگسال مسن مبتلا به آرتروز زانو و یا افرادی که در معرض این خطر قرار داشتند انجام داده بودند را بررسی کردند.
آنها دریافتند که افرادی که حساسیت بیشتری به درد دارند بیشتر از درد متناوب و غیرقابل پیش بینی رنج می برند. این مطالعه برای نخستین بار یک مکانیسم زمینه ای بالقوه را در سیستم عصبی شناسایی کرده است که می تواند دلیل این باشد چرا افراد مبتلا به آرتروز زانو الگوهای درد مختلف را تجربه می کنند.
"توهینا نئوگی"(Tuhina Neogi) نویسنده ارشد این مطالعه اظهار داشت: یافته های ما ارتباط بالینی مکانیسم های عصبی زیست شناختی که بر تجربه درد در آرتروز زانو تأثیر می گذارد را نشان داده اند. با درک سازوکارهای مختلفی که به تجربه درد آرتروز زانو کمک می کنند، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی می توانند مدیریت درد را برای هر بیمار شخصی سازی کنند. بعنوان مثال، اگر بیمار حساسیت به درد داشته باشد، درمان هایی که می توانند آن مسیرهای سیگنالینگ سیستم عصبی را تغییر دهند، می توانند مفید باشند. این می تواند یک رویکرد مناسب باشد که در آن هر بیمار یک درمان خاص را شروع می کند و سپس در صورت عدم کارکرد آن روش، به سراغ چیز دیگری می رود.
دکتر نئوگی در آخر اظهار داشت: با درک این مکانیسم ها، می توانیم گزینه های درمانی بهتری را برای درمان میلیون ها نفر در سراسر جهان که مبتلا به آرتروز هستند، ارائه دهیم.
یافته های این مطالعه در مجله "Arthritis Care & Research " انتشار یافته است.
منبع:

1399/06/16
22:58:10
5.0 / 5
1527
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد