فرودگرهای قمری جدید ناسا با اجزای شیشه ای ساخته می شوند

فرودگرهای قمری جدید ناسا با اجزای شیشه ای ساخته می شوند

دانشمندان ناسا قصد دارند فرودگرهای قمری آینده را با استفاده از اجزایی بسازند كه از جنس شیشه متالیك هستند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، دانشمندان ناسا قصد دارند روشی غیرمعمول را برای ماه نوردها و فرودگرهای قمری به کار بگیرند. آنها قصد دارند عناصر این کاوشگرهای فضایی را از شیشه متالیک بسازند.
گیربکس و چرخ دنده های شیشه ای، آنقدر محکم هستند که خیلی از آزمایش های مربوط به دوام را پشت سر گذاشتند. به قول دانشمندان، نکته مهم در حرکت کردن از مواد قدیمی به سمت مواد دیگر، این است که قسمت های ساخته شده از شیشه می توانند در دمای بسیار پایین کار کنند و به کاوشگر امکان دهند تا بیشتر قسمت های ماه را بدون استفاده از گرمازاهای پرمصرف مورد بررسی قرار دهد.
دانشمندان ناسا برای اطمینان از کارآیی شیشه فلزی، آنرا در دمای ناملایم آزمایش کردند و دوام آنرا مورد بررسی قرار دادند. آنها شیشه را در دمای منفی ۱۷۳ درجه سلسیوس آزمایش کردند تا سرمایی که امکان دارد ماه نورد با آن روبه رو شود را شبیه سازی کنند. سپس میله هایی فولادی را با سرعت بسیار بالا به سمت جایگاهی که شیشه متالیک در آن قرار داشت، شلیک کردند تا فشارها و لرزش های یک فرودگر قمری را شبیه سازی کنند.
عبور از این آزمایش های دشوار، کار بزرگی به حساب می آید چونکه فرودگرهای فلزی معمولا باید از سرما و بخش های تاریک ماه که بسیار سرد هستند، دوری کنند اما فرودگرهای آینده با کمک عناصر ساخته شده از شیشه متالیک، پیشرفت خواهند داشت.
"پیتر دیلون"(Peter Dillon)، مدیر این پروژه اظهار داشت: این پروژه، یک رویداد هیجان انگیز است چونکه هم مقاومت مکانیکی شیشه فلزی و هم طراحی گیربکس را نشان داده است. شاید چرخ دنده های شیشه ای بتوانند به عملکرد فرودگر قمری هنگام شب کمک کنند.
منبع:

1399/06/19
23:28:56
5.0 / 5
1453
تگها: ساخت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد