درمان ام اس با كمك سلول های تی

درمان ام اس با كمك سلول های تی

پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود دریافتند كه نوعی از سلول های تی بدن می توانند به درمان بعضی از بیماری های خودایمنی مانند ام اس كمك كنند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از سایت رسمی دانشگاه کالیفرنیا، ارواین، پژوهش جدیدی نشان میدهد که "سلول های تی تنظیم کننده"(Tregs) می توانند لطمه های وارد شده به نخاع را در بیماری هایی مانند ام اس کاهش دهند.
نتایج این پژوهش که در "دانشگاه کالیفرنیا، ارواین"(UC Irvine) انجام شده است، نشان می دهند که چگونه سلول های تی تنظیم کننده، از واکنش های خودایمنی و به خصوص عوارض جانبی "سلول ۱۷ تی کمکی" (Th17) که به گسترش چندین بیماری خودایمنی منجر می شود، پیشگیری می کنند.
این پژوهش، مبتنی بر پروژه اخیری است که سلول های ۱۷ تی کمکی و نقش آنها را در گسترش چند بیماری خودایمن مورد بررسی قرار داده است. نتایج این پژوهش حاکی از این هستند که مهار سلول های ۱۷ تی کمکی با سلول های تی تنظیم کننده می تواند به بهبود نسبی سلول ها کمک نماید. این پژوهش نشان میدهد که چگونه می توان بیماری های خودایمن را با بهره گیری از درمان های سلولی مبتنی بر سلول های تی تنظیم کننده، به صورت موثر هدف قرار داد.


"شیواشانکار اوثی"(Shivashankar Othy)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما روشی را کشف کرده ایم که سلول های تی تنظیم کننده با کمک آن می توانند سیگنال دهی کلسیم را در سلول های ۱۷ تی کمکی بیماری زا کاهش دهند، به برطرف نمودن التهاب عصبی کمک کنند و فعال سازی مجدد سلول های ۱۷ تی کمکی را در نخاع محدود کنند.
"مایکل کاهالان"(Michael Cahalan)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: این پژوهش که بر سالها تخصص ما مبتنی است، تعامل میان سلول های ۱۷ تی کمکی و سلول های تی تنظیم کننده را مشخص می کند و خاصیت های مربوط به تحرک و سیگنال دهی بین سلولی را نشان میدهد. پژوهش ما، بینش های جدیدی را در مورد پاتوفیزیولوژی بیماری ام. اس فراهم می آورد.
این پژوهش، در مجله "National Academy of Sciences" به چاپ رسید.1399/07/02
10:21:11
5.0 / 5
1633
تگها: ایمنی , سایت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد